کد خبر : 175668 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 20 2019 2:00PM - 1398/01/31
0 نفر 0 نفر

مردم شهرضا یک میلیاردو یکصد میلیون ریال به سیل زدگان کمک کردند

سیناخبر- رییس کمیته امداد شهرضا گفت: مردم شهرستان شهرضا ۱۸۵میلیون ریال کمک نقدی و ۹۱۵میلیون ریال کمک غیرنقدی شامل پتو ، مواد خوراکی ، سبد بهداشتی و لوازم خانگی به مردم سیل زده کمک کردند.

مردم شهرضا یک میلیاردو یکصد میلیون  ریال به سیل زدگان کمک کردند

به گزارش سیناخبرعبدالرزاق میرزایی در گفتگو باسیناخبرگفت: از ابتدای وقوع سیل در گلستان تاکنون به منظور جمع آوری کمک برای سیل زدگان دیدارهایی باخیران ،نیکوکاران ،صاحبان شرکت ها،صاحبان کارخانه های شهرک های صنعتی  داشتیم که نتایج مثبتی داشت.

میرزایی بابیان اینکه وزارت کشور اعلام کرد که کمک ها از طریق دوکانال رسمی کمیته امداد و جمعیت هلال احمر جمع آوری  و منتقل شود، تصریح کرد: باتوجه به اینکه استان های سیل زده نیازهای مهم خود را به نهاد های رسمی اعلام می کنند، کمک های دریافتی  نیز براساس نیاز های آن ها جمع آوری و اعزام می شود.

وی افزود: ارسال  کمک های مردمی توسط مردم نشان دهنده حس همدلی و نوع دوستی مردم عزیز است اما این کمک ها ممکن است براساس نیاز ها  کارشناسی شده نباشد و به درستی توزیع نشود.

رییس کمیته امداد شهرضا با اشاره به شایعات اخیر در رابطه با عملکرد کمیته امداد گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) امانت دار کمک های مردمی بوده و مصداق آن ساخت ،تحویل و فرش کردن 2500واحد مسکونی در سرپل ذهاب کرمانشاه است.

میرزایی تصریح کرد: براساس اعلام کارشناسان مستقر در مناطق سیل زده بیشترین نیاز این هموطنان در حال حاضر در فاز اول  بسته بهداشت فردی،پنکه دستی،کلمن آب،چراغ اضطراری، پشه بند و بسته موادغذایی خشک و فاز دوم لوازم خانگی شامل یخچال ، فرش ، پتو و موکت است

وی افزود:  مردم شهرستان برای کمک به هموطنان سیل زده می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت 6037997950022591 واریز و کد دستوری #۹۹*۰۳۱۷ *۸۸۷۷* شماره گیری کنند.

رییس کمیته امداد شهرضا ادامه داد: مردم شهرستان برای اهدای کمک های غیر نقدی خود می توانند به کمیته امداد شهرضا،پایگاه های سطح شهر و مراکز نیکوکاری مراجعه کنند.

میرزایی گفت: از روزهای اول وقوع سیل  آقای مهندس فتاح رییس کمیته امداد دراین مناطق حضور داشته و مستمری مددجویان این نهاد در مناطق سیل زده  3برابر شد.

وی تصریح کرد: کلیه منازل مسکونی مددجویان مناطق سیل زده بیمه بوده و بیمه از 15تا 25 میلیون تومان خسارت این منازل را به صورت بلاعوض پرداخت می کند.

رییس کمیته امدادشهرضا افزود: کمیته امداد برای احداث و خرید مسکن تا ۱۵میلیون تومان وام  و در همین راستا از 5تا ۲۵میلیون بلاعوض به سیل زدگان پرداخت می شود.

میرزایی همچنین از پرداخت وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومانی  بدون  نوبت به تمام مددجویان مناطق سیل زده خبرداد.

وی گفت: در سال گذشته 820 میلیون تومان صدقه در سطح شهرستان جمع آوری شده که این نهاد به هیچ عنوان براساس شرع،عرف و قانون نمی تواند به نیازمندان هیچ شهرستان دیگر حتی نزدیکترین شهرستان از این صدقات کمک کند و این مبلغ به  مددجویان کمیته امداد و نیازمندان شهرستان شهرضا شد .

رییس کمیته امداد شهرضا افزود : ریالی از وجوهات مردم عزیز و نیکوکار برای هزینه های جاری امداد صرف نشده  و امداد امانت دار  کمک های مردم است و به صورت کامل و صدرصد به خانواده های نیازمند و اقشار آسیب پذیر پرداخت می شود.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر،23روستاو 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang