کد خبر : 175494 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 15 2019 10:17AM - 2019/03/15
0 نفر 0 نفر

مشکل شهرداری ها نداشتن یک بانی خاص در دولت است

سیناخبر- شهردار منظریه شهرضا گفت: شهرداری ها با همه سازمان های دولتی در ارتباط هستند ولی یک بانی خاص در دولت ندارند و یتیم هستند.

مشکل شهرداری ها نداشتن یک بانی خاص در دولت است

به گزارش روز جمعه سیناخبرسید علی مرتضوی در جلسه مشترک فرمانداران، شهرداران و شوراهای شهر و روستای شهرستان های دهاقان و شهرضا با معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور که در سالن اجتماعات شهرداری شهرضا برگزار شد، گفت: امسال 3هزار و 200میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری ها گرفته و به سازمان هدفمندی یارانه ها اختصاص یافت و مشکلات زیادی برای شهرداری ها و کشور ایجاد کرد.

مرتضوی تصریح کرد: مشکل شهرداری های کوچک مانند شهر منظریه معوقات شهرداری و پرداخت حقوق است.

وی افزود: سهمیه قیر شهرداری ها شش ماهه دوم سال پرداخت و با توجه به اینکه ساخت و ساز بلوارها در نیمه اول سال انجام می شود مشکلاتی به وجود می آید.

شهردار منظریه بیان داشت: هزینه های جاری شهرداری ها دوبرابر و درآمد نصف شده و به این ترتیب عملکرد به یک چهارم برابر کاهش می یابد.

مرتضوی افزود: با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی وضعیت برای جذب سرمایه گذاران و ایجاد منابع درآمد پایدار مساعد نیست و شهرداری ها محتاج کمک دولت هستند.

کمبود ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی و حمل زباله، فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی شهری، کمبود قیر و آسفالت معابر شهری و مشکلات حمل و نقل روستایی از جمله مشکلاتی بود که توسط حاضران در این جلسه مطرح شد و معاون وزیر کشور قول مساعد برای پیگیری و حل آن ها داد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang