کد خبر : 175476 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 13 2019 8:57PM - 2019/03/13
0 نفر 0 نفر

همسفران آسمان

معراج شهدا

سیناخبر- همسفران آسمان داستان هایی است برگرفته از خاطرات خانواده های معظم شهدای شهرستان شهرضا.

معراج شهدا

از وقتی خبر مجروح شدن مسعود را شنیدیم همه بچه های سپاه سمیرم  چشم انتظار بازگشتش بودند. خودش راننده آمبولانس بود و وقتی برای حمل جنازه ها به معراج شهدا رفته بود ترکش خورده و مجروح شده بود. این خبرها را بچه های معراج گفته بودند.

بعد از چند روز طاقتمان تمام شد من و یدالله عقدکی و سید محمد قریشی به اهواز رفتیم تا مسعود را پیدا کنیم.

اول همه بیمارستانهای صحرایی اهواز را گشتیم اما پیدا یش نکردیم و رفتیم شوشتر.

در شوشتر حاج کاظم داوودی دیده بود که ترکش زیر قلبش خورده و گفت: احتمال شهادتش زیاد است و بهتراست به معراج شهدا بروید.

دلمان راضی نمی شد. تا بعدازظهر صبر کردیم ولی خبری نشد. ناچار روز دوم به اهواز  برگشتیم و به معراج رفتیم.

صبح هر چه گشتیم باز هم نبود. امیدوار شدیم که هنوز زنده باشد. سر ظهر ناگهان مسعود را در میان چادر بالای سر جنازه یکی از شهدا دیدم. خود خودش بود با همان لبخند همیشگی. خندید و گفت: کجا می روی رفیق. من اینجام. من را هم با خودتان ببرید. همین را گفت و ناپدید شد. رفتم بالا سر همان جنازه و پارچه ای که روی آن کشیده بودند را کنار زدم. خودش بود. مسعود محمودی از سمیرم.

***************

شهید مسعود محمودی فرزند سوم خانواده بود و در اول اسفند 1339 در روستای سولگان ونک سمیرم به دنیا آمد و تا مقطع دیپلم تحصیل کرد. در سن 17 سالگی پدر خود را از دست داد. بعد از دیپلم به استخدام سپاه پاسداران در آمد و در مقاطع مختلف بین سال های 60 تا 65 به جبهه اعزام شد. در جبهه مسئولیت های مختلفی بر عهده داشت. آخرین بار در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه راننده آمبولانس بود و در اثر اصابت ترکش به قلب در 27 دی ماه 1365به شهادت رسید. شهید محمودی با دختر عمویش ازدواج کرده بود و هنگام شهادت دختری یک ساله به نام زهرا داشت.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang