کد خبر : 175039 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 10 2019 8:23AM - 2019/01/10
0 نفر 0 نفر

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش سمیرم ضروری است

سیناخبر- سرپرست فرمانداری سمیرم با تاکید بر آموزش امدادی و کمک های اولیه نیروهای خدماتی مدارس و آموزان گفت : این موضوع بسیار مهم است و باید به عنوان مصوبه در دستور کار همه مدارس قرار گیرد.

آموزش امدادی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش سمیرم ضروری است

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر محمّدرضا عسگریان در جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش سمیرم با اشاره به وقوع برخی حوادث در مدارس افزود: مجموعه آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و نهاد تعلیم و تربیت به صورت جدی و به فوریت باید در این موضوع ورود کنند.

وی به وقوع برخی حوادث و سوانح در مدارس اشاره و اضافه کرد : اینکه معلم یا نیروی خدماتی نحوه کار و استفاده از کپسول های آتش نشانی را بلد نباشد پذیرفته نیست چرا که با جان دانش آموزان و سلامتی آنها مرتبط است.

سرپرست فرمانداری سمیرم درخصوص ساختمان های بدون دانش آموز، بلااستفاده و رهاشده آموزش و پرورش در برخی مناطق روستایی اظهارداشت: برخی از این اماکن مشکلات حقوقی دارند اما می توان آنها را تغییر کاربری داد و برای سایر فعالیت ها همچون مباحث گردشگری، ساختمان دهیاری ها و سایر موارد استفاده کرد.

مدیر آموزش و پرورش سمیرم در ادامه به فعالیت یکهزار و 220 معلم در 169 واحد آموزشی این منطقه اشاره کرد و گفت: 96 مدرسه ابتدایی، 70 واحد چندپایه، سه مدرسه استثنایی و 60 واحد آموزشی عشایری دوزبانه نشان از وسعت و سختی کار در مسائل تعلیم و تربیت این شهرستان دارد.

محمد نادری سمیرمی با یادآوری وجود مدرسه تک دانش آموزی در سمیرم، ادامه داد : موضوع عدالت آموزشی در اختصاص فضاها و امکانات کافی و مسایل انگیزشی بسیار کمرنگ است و نیاز به کمک بیشتر دولت و خیران عزیز دارد.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت در طول سال های گذشته 74 مدرسه در شهرهای مختلف استان اصفهان احداث کرده اما سهم سمیرم در این میان صفر بوده است.

به گفته نادری طبق قول و قرارها و مکاتبه های انجام شده قرار است این بنیاد سه مدرسه شش کلاسه در روستاهای فتح آباد، مورک و کره دان پادنا بسازد.

وی ادامه داد: 89 مدرسه گاز سوز و 14 مدرسه نفت سوز در این خطه وجود دارد.

به گفته وی، سال گذشته با کمک مجموعه نوسازی مدارس کشور اعتباری برای پکیج مدارس اختصاص یافت از این 14 مدرسه 9 آموزشگاه نفت سوز پکیج شده اند اما برخی مسایل همچون تورم و گرانی هنوز اجازه نداده است، بقیه مدارس هم به این سیستم مجهز شوند.

وی با بیان اینکه اکنون 16 کانکس در مدارس سمیرم نصب شده که همگی بعنوان دفتر مدیر در حال استفاده است تصریح کرد : اکنون 140 کلاس نیازمند مقاوم سازی، 311 کلاس تخریبی و 361 کلاس دارای حداقل استحکام در بین آموزشگاه های این منطقه وجود دارد.

حبیب الله قاسمی، معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم گفت: بنرهای تبلیغاتی موسسه های آموزشی و کنکور در سطح شهر باید از آموزش و پرورش و شورای منطقه ای مجوز داشته باشند.

معاون آموزش و نوآوری مدیریت آموزش و پرورش سمیرم نیز با اشاره به مشکلات تحصیل دانش آموزان روستاها و پراکندگی زیاد روستایی در این شهرستان تصریح کرد: 59 میلیون تومان اعتبار برای این تردد و رفت و آمد این گروه از دانش آموزان روستایی به مدارس اختصاص داده شده است.

تیمور رحمانی خاطر نشان کرد: 11 دستگاه و نهاد مختلف همچون شبکه بهداشت، دهیاری ها، امور عشایر و کمیته امداد باید نسبت به رصد و شناسایی بازماندگان از تحصیل اقدام و موضوع را به نهاد تعلیم و تربیت اعلام کنند.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری این سازمان ها و همراهی همه مردم و خیران شاهد اجرای صد درصدی طرح انسداد بی سوادی در این شهرستان باشیم.

شهرستان سمیرم دارای حدود 10 هزار دانش آموز، یکهزار و 220 معلم و فعال فرهنگی و 800 بازنشسته نظام تعلیم و تربیت است.

این شهرستان با یکصد هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang