کد خبر : 144886 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 19 2018 10:24AM - 2018/12/19
0 نفر 0 نفر

سطح شهروندی شهرستان دهاقان باید ارتقا یابد

سیناخبر- فرماندار شهرستان دهاقان با اشاره به عدم رضایت از رعایت حقوق شهروندی گفت: از‌جلسه صیانت از حقوق شهروندی رضایت ندارم و تعریف و تمجیدی در این باره نمی‌کنم، اما سیاه‌نمایی هم نمی‌کنم.

سطح شهروندی شهرستان دهاقان باید ارتقا یابد

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبرعلی اصغر قاسمیان در کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان دهاقان اظهار داشت: همه شهروندان از حق و حقوقی برخوردار هستند که باید از آن مطلع و آگاه باشند.

قاسمیان با بیان اینکه بندهای حقوقی شهروندان باید اجرا و جلسات تخصصی آن برگزار شود، تصريح كرد: حق برخورداری از کرامت انسانی، رفتار محترمانه، مصون بودن از تبعیض در ادارات، رعایت حقوق خصوصی، حق آگاهی، اظهار نظر، جبران خسارات و رسیدگی به شکایات باید محفوظ بوده و مورد توجه قرار بگیرد و افراد هم از این حقوق آگاه باشند.

فرماندار شهرستان دهاقان با اشاره به اینكه توجه به اجرای حقوق شهروندی، آرامش و رضایت را به‌دنبال دارد، گفت: به دنبال حقوق تکلیف هم جاری می‌شود و حقوق توام با شخصیت انسان‌ها بوده و باید رعایت شود.

 قاسمیان حقوق شهروندی را تضمین کننده امنیت کشور برشمرد و ادامه داد: در سطح ادارات باید به حقوق شهروندی به صورت سازمان یافته بپردازیم، زیرا حقوق شهروندی تضمین کننده امنیت کشور است و باید با حمایت و رضایت مردم از دستگاه‌های اداری همراه باشد و اگر به کانون نارضایتی تبدیل شود، مردم نسبت به نظام اداری دلسرد شده و‌از‌حق خود اعلام بی‌خبری می ‌کنند. وی با بیان اینکه شهروندان دهاقانی باید از حق خود مطلع باشند، تصریح کرد: سطح شهروندی شهرستان دهاقان باید ارتقا یابد و حقوق شهروندی تشریفاتی نیست و اجرا شدن آن الزامی است.

رییس شورای شهر دهاقان نیز در ادامـــه حق را لازمه زندگی قلمداد نمود و اظهار کرد: در خانواده و آموزشگاه به تکالیف اشاره می‌شود و رفتارها و‌عبارات کلامی نشان دهنده اعمال تکلیف بر افراد را نشان می‌دهد.

 عبدالرحیم عناقه از تقدم حق بر تکلیف خبر‌داد و افزود: حق باید بر تکلیف مقدم باشد و یکی از‌وظایف مسئولان ادارات اجرای حقوق ارباب رجوع و‌آگاه کردن ارباب رجوع از حقوق خود است. وی با تاکید بر اینکه باید حقوق کودکان را محترم شمرد، بیان کرد: کودکان را باید به گونه‌ای تربیت كنیم که به حقوق خود آگاه باشند، زیرا آنان هم حق و حقوقی دارند، گاهی دلسوزی ما سبب می‌شود که کودک به تکالیف خود عمل نکند یا از حق خود محروم شود و‌از آن دفاع نکند که هیچ‌کدام درست نیست.

رییس شورای شهر دهاقان با بیان اینکه تبصره‌های کمکی از‌دید ارباب رجوع پنهان نشود، بیان کرد: در ادارت باید برای هر شخصی احترام قائل شد و دین و سیاست فرد را به حقوق وی ربط ندهیم و کاری با آن نداشته باشیم.

عناقه با شاره به اینكه به مسئولان اداری گفته‌ایـــم که بندهای مرتبط با حق و حقوق ارباب رجوع را نوشته و بر درب اتاق‌های خود نصب کنید، تصریح كرد: باید حقوق ارباب رجوع مشخص بوده و‌تبصره‌های کمکی پنهان نشوند.

وی در بخش دیگری از صحبت خود با‌اشاره به روش های متفاوت پرداخت عــوارض خاطـــرنشـــان کـــرد: شهرداری از‌مناطق مختلف شهر عوارض دریافت می‌کند، اما باید بین محل‌ها و مناطق مختلف تجاری و مسکونی تفاوت قائل شود و ما این کار را در دهاقان اجرایی کردیم كه برای مثال خیابان بشارت را به چهار قسمت تقسیم کرده‌ و بین مغازه‌ای رو به آفتاب و مغازه‌های اول خیابان با سایر مغازه‌ها فرق گذاشته‌ایم تا قیمت‌ها منصفانه باشد.

وی افزود: همه مردم هم حقوق دارند و هم از‌تکلیف برخوردار هستند که باید نسبت به آن آگاه باشند، اما اینکه چون در مدرسه مدیر، در خانه پدر و در جامعه مسئول، تکلیف خواسته است اشتباه و غلط اســت، زیرا فرد باید از حقوق خود نیز مطلع‌باشد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهاقان با اشـــاره بـــه آمـــوزش حقوق شهروندی  اظهـــار کرد: آموزش حقوق شهروندی ضروری بــــوده و به‌صورت پیوست علوم اشتراکی تدریس می‌شود.

رجب فرهمندیان افزود: امسال نیز همانند سال گذشته، حقوق شهروندی باید در‌مدارس و با حضور دانش‌آموز، معلم و‌اولیا آموزش داده شود و به اجرا در آید.

منبع: روزنامه اصفهان زیبا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang