کد خبر : 144780 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 6 2018 10:44AM - 2018/12/06
0 نفر 0 نفر

امسال بیش از صد هزارمترمربع از معابر شهرضا آسفالت شد

سیناخبر- شهردار شهرضا گفت: امسال بیش از صد هزار متر مربع از سطح خیابان های شهرضا آسفالت شده است.

امسال بیش از صد هزارمترمربع از معابر شهرضا  آسفالت شد

به گزارش سیناخبر رحیم جافری در بازدید از معابر سطح شهر شهرضا درباره آسفالت خیابان های شهر گفت : علی رغم مشکلات عدیده مالی این میزان آسفالت خیابان در بین سایرشهرداری های سطح استان آمارنسبتاً مناسبی است که با همت کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر شهرضا انجام شد.

وی گفت : در سال گذشته لکه گیری 60 هزار متر مربع از معابر شهر با هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شد.

شهردار شهرضا تصریح کرد: در سال 1396 نیز 260 هزار متر مربع از معابر شهر با هزینه ای بالغ بر 55 میلیارد ریال  آسفالت شد.

جافری با اشاره به شرایط اقتصادی شهروندان که مستقیماً شرایط مالی شهرداری را تعریف می کنند و  همچنین حوزه های فعالیت و وظایف شهرداری که به بیش از 280  نوع خدمات می رسد، تصریح کرد: امسال با تلاش مضاعف شهرداری شهرضا  لکه گیری معابر سطح شهر به متراژ حدوداً  48هزار و هشتصد متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد و 800 میلیون ریال انجام شده است.

وی افزود :  امسال روکش آسفالت معابر سطح شهر نیز به متراژ حدود  72هزار مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد و 475 میلیون ریال  انجام شد.

شهردارشهرضا با اشاره به کاهش میزان آسفالت  معابر شهری در مقایسه با سال گذشته،  بیشترین و مهمترین علت این موضوع را افزایش حدود 400 درصدی قیمت قیر نسبت به سال گذشته و عدم ارائه قیر در بورس در دو ماه اخیر اعلام کرد.

جافری اظهارداشت : کاهش در آمد شهرداری های استان و عدم ثبات قیمت ها در سال جاری باعث شده که پیمانکاران تمایلی برای ارائه خدمات و اجرای پروژه های عمرانی و حتی شرکت در مناقصات شهرداری نداشته باشند که این امردر کاهش چشمگیر حجم عملیات آسفالت در تمام شهرداری های استان موثر بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فوق رویکرد شهرداری شهرضا در سال 97 بیشتر تمایل به کارهای فرهنگی و آزاد سازی مسیر خیابان ها بوده است.

شهردارشهرضا افزود: فرهنگ سازی زمینه مشارکت بیش از پیش شهروندان در اجرای پروژه های شهررا فراهم می آورد و از طرفی پر هزینه ترین و کم نمودترین عملیات عمرانی شهرداری در آزاد سازی معابر شهر می باشد که علیرغم محدودیت های مالی نقاط حادثه خیز زیادی از جمله مسیر پارک بوستان به طرف خیابان شهید بهشتی مرمت و لکه گیری و آزاد سازی مسیر خیابان امام علی(ع) و خیابان سردار لشگری و معابر دیگر به اتمام رسیده است.

جافری ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات اعضای شورای شهر شهرضا گفت: آغاز عملیات جابجایی تاسیسات موجود در چهار راه آیت اله طالقانی ، رنگ آمیزی وسایل بازی پارک های سطح شهر ، زیبا سازی طرح های بلوار شهید مدرس ، عملیات نوسازی  و زیبا سازی انتهای بلوار پاسداران و ورودی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف زیباسازی سیما و منظر شهری، عملیات نوسازی میادین و بلوارهای حاشیه خیابان گاز از ورودی آرامستان تا جایگاه CNG  و همچنین طرح تعریض خیابان جنب پارک ملت  از جمله دیگر اقدامات شهرداری در سال جاری است.

منبع: روابط عمومی شهرداری شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang