کد خبر : 144779 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 6 2018 9:57AM - 2018/12/06
0 نفر 0 نفر

هشت درصد جمعیت سمیرم مبتلا به دیابت هستند

سیناخبر- کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت ودرمان سمیرم از ابتلای هشت درصدی مردم این شهرستان به بیماری دیابت خبر داد.

هشت درصد جمعیت سمیرم مبتلا به دیابت هستند

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر علیداد تیموری در همایش «دیابت نگرانی هر خانواده» در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم افزود: بیشترین مبتلایان به این بیماری را زنان و افراد بالای 30 سال تشکیل می دهد.

به گفته این کارشناس، سن ابتلا به انواع بیماری دیابت در گذشته بالای 55 سال بود اما امروزه این سن به میانگین 30 و حتی میانگین سنی در حال رفتن به سن زیر 30 سال است.

وی تاکید کرد: ضروی است مردم با مراجعه به پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت شهری و روستای برای آگاهی از سلامت، دریافت خدمات بهداشتی ودرمانی و پیشگیری از بیماری ها بویژه دیابت اقدام کنند.

تیموری خاطر نشان کرد: بیماری ها شامل دو دسته واگیر و غیرواگیراست اما با شرایطی که در شهرها و روستاها بوجود آمده است، بیماری های غیرواگیر بیشتر از بیماری های واگیر شیوع دارد.

کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان سمیرم افزود: بزرگترین مشکل دیابت این است که شخص از بیماری خود آگاهی ندارد در صورتی که اگر شخص بداند دچار بیماری دیابت است و راه های کنترل آن را بداند بیماری قابل کنترل است و از عوارض بعدی آن جلوگیری می شود.

شهرستان سمیرم حدود 100هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang