کد خبر : 144758 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 2 2018 11:43AM - 2018/12/02
0 نفر 0 نفر

درپرتو ستارگان

شهید رحمت الله کافی

سیناخبر- شهید رحمت الله کافی فرزند ابراهیم در تاریخ 1340/09/10 در شهرستان شهرضا در خانواده‌ای مستضعف و متدین وعلاقه‌مند به اسلام و مذهب به دنیا آمد.

شهید رحمت الله کافی

به گزارش سیناخبر پدر شهید مردی زحمتکش و کارگر کارخانه بود.

 شهید تحصیلات خود را در شهرضا گذراند و از همان ابتدا با قرآن مانوس بود و بیشتر اوقات خود را در مساجد و کلاسهای قرآن می‌گذراند.

 وی از کودکی نماز خود را می‌خواند و از کلاس پنجم روزه می‌گرفت.

شهید کافی در ساعات بیکاری در مسجد فاطمیه فعالیت می‌کرد.

 شهید در مسجد فاطمیه با مشورت طلاب کتابخانه‌ای تاسیس و کتاب های اسلامی را در آن فراهم کرد و تعدادی از خواهران و برادران را به عضویت کتابخانه درآورد.

ایشان برای آوردن اعلامیه و نوارهای امام و کتابهای لازم برای کتابخانه به قم مسافرت کرد و در پخش آنها فعال بود.

پس از پیروزی انقلاب فعالیت خود را در سپاه پاسداران شهرضا به صورت نیمه وقت شروع کرد و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جنگ و سه مرتبه به جبهه‌های جنوب اعزام شد و درآخرین مرتبه در تاریخ 1360/09/15 در شهر بستان و عملیات طریق القدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت نامه شهید رحمت الله کافی

 اللهمَ اِنی اَسئَلکَ التَوبةَ قَبلَ الموتَ و اَلراحَةَ عِند الموتَ و اَلمَغفِرَةَ بَعدَ الموتَ و اَلعَفوَ عِندَالحسابِ.

خدایا از تو می‌خواهم توبه قبل از مرگ و راحتی در هنگام مرگ و آمرزش بعد از مرگ و بخشش در روز حساب را روزیم کنی و توفیق سعادت و شهادت در راهت را به من بدهی.

 خدایا در راهی که رفتم و هجرت کرده‌ام تو خود گواهی که هدفمان تنها رضای تو بوده است.

 خدایا در ماه محرم، در ماه شهادت، پرچم خونین امام حسین (ع) را برداشتیم و عاشقانه حرکت کردیم .

خدایا من در این وصیت نامه خطاب به جامعه‌ام و به پدر و مادرم چیزی می‌نویسم و تو بدان انتظار دارم عمل کنند، هرچند امیدوارم در این آزمایش بزرگ الهی موفق بیرون آمده باشم.

مردم  از من حقیر چند جمله‌ای بشنوید

 مسلمانان مومن، در راهی که پیش گرفته‌اید یعنی یاری امام امت و صدور انقلاب اسلامی ثابت قدم و استوار باشید و این مرد بزرگ الهی را از یاد نبرید، حافظ ولایت فقیه باشید زیرا ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص)است.

 مردم؛ هیچگاه از روحانیت جدا نشوید زیرا دشمن منافق درصدد است که شما را از روحانیت جدا کند چون می‌داند با جدا شدن شما از روحانیت مرگ این کشور و خواب طولانی آن شروع خواهد شد، پس در سایه روحانیت و با وحدت چنگ به ریسمان الهی بزنید اگر می‌خواهید رستگار شوید.

ملت؛ شما مسئول خون صدها شهید و جانباز می‌باشید و اگر مسئولیت خود را در جامعه انجام ندهید خدا از شما نخواهد گذشت.

به شما پدر و مادر عزیزم نیز می‌گویم شما با خون دل سال‌ها زحمت کشیدید و مرا بزرگ کردید و تحویل اجتماع دادید و چه خوب تربیت کردید، افتخار کنید که فرزندتان راه امام حسین (ع) را در پیش گرفته و در رکاب سربازان امام زمان (عج) بر دشمن ناپاک یورش برده کشته و کشته شده است.

 در راه خدا از هیچ کاری دریغ نکنید.

 از شما عاجزانه می‌خواهم که مرا ببخشید و حلال کنید، مبادا برای من گریه و زاری کنید زیرا شهید تأسف نمی‌خواهد،  تأسف از آن کسی است که راهی جز راه خدا پیش گیرد.

 هیچگاه امام را فراموش نکنید که ما هرچه داریم از روحانیت داریم و در رأس آن امام عزیز است که دعا می‌کنیم خداوند از لحظه لحظه عمر ما  کم کند و بر عمر پر ارزش امام عزیزمان بیفزاید. والسلام؛ رحمت الله کافی

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang