کد خبر : 144578 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 3 2018 8:40AM - 1397/08/12
0 نفر 0 نفر

درپرتو ستارگان

شهید هوشنگ (میثم) محمدی

سیناخبر- دانش آموز شهید هوشنگ(میثم)محمدی فرزند آقاجان در تاریخ 1345/05/16 در آبادان در خانواده‌ای متدین و پیرو مکتب ولایت و امامت دیده به جهان گشود.

شهید هوشنگ (میثم) محمدی

به گزارش سیناخبر وی بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی با خانواده به شهرضا آمد و در مدرسه راهنمائی شهید موسوی مشغول به تحصیل شد.

دوران راهنمائی ایشان مصادف با اوج گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود که شهید محمدی از فعالان شرکت در تظاهرات و راهپیمائی‌ها بود و در ترتیب دادن مراسم انقلابی با دیگر جوانان همکاری می‌کرد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مجددا دست به فعالیتهای انقلابی زد و در تاسیس انجمن اسلامی مدرسه راهنمائی شرکت داشت و خود رئیس انجمن اسلامی بود .

سپس وارد هنرستان شد و در سال اول هنرستان بود که با برادرش عازم جبهه‌های جنگ شد و برای سرکوب ضد انقلاب به غرب کشور رفت.

در آنجا چند مرتبه ضد انقلاب قصد ترور او را داشتند که موفق نشدند. سختیهای جنگ، این جوان پانزده ساله را به قدری قوی ساخته بود که بعد از مدتی ماندن در سپاه دوباره عازم جبهه غرب شد.

او در عملیات طریق القدس شرکت کرد و با اراده و ایمان پولادینش آنچنان روی مسئولین اثر گذاشته بود که به او در واحد اطلاعات سپاه سنندج و بعد در بوکان مسئولیت دادند.

 با وجود مسئولیتی که داشت در عملیات محرم شرکت کرد و در یکی از تیپ‌ها مشغول جنگیدن شد و بعد از پایان مرحله سوم عملیات محرم دعوت حق را لبیک گفت و در خط مرزی موسیان، در تاریخ 1361/08/16 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

وصیت نامه شهید هوشنگ(میثم) محمدی

 «وَ لا تَحسَبَنَ الَذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اًمواتاً بَل اَحیاءٌ عندَ رَبِهم یُرزَقونَ»

«گمان مبرید آنانکه در راه حق شهید گشته‌اند مرده‌اند، بلکه آنها زندگانی هستند که نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.»

به قول استاد شهید مرتضی مطهری تمام کسانی که به بشریت به نحوی خدمت کرده‌اند حقی به بشریت دارند از هر راه، از راه علم، از راه فلسفه و اندیشه، از راه اختراعات و اکتشافات ، از راه حکمت عملی و اخلاقی.

ولی هیچ کس به اندازه شهدا حقی بر بشریت ندارد به همین جهت هم عکس العمل احساس آمیز انسانها و ابراز عواطف خالصانه آنها درباره شهدا بیش از سایر گروه‌ها است.

زیرا همه گروه‌های خدمتگزار مدیون شهدا هستند ولی شهدا مدیون آنها نیستند. چون عالم در علم خود نیازمند محیطی مستعد و آزادند تا خدمت خود را انجام دهند ولی شهید کسی است که با شهامت و از خودگذشتگی و سوختن و خاکستر شدن خود محیط را برای دیگران مساعد می‌کند. شهید همانند شمع است که خدمتش از نوع سوخته شدن و فانی شدن و پرتو افکندن است تا دیگران در این پرتو که به بهای نیستی او تمام شده بنشینند و آسایش بیابند و کار خویش را انجام دهند.(از کتاب استاد شهید مرتضی مطهری)

شما ای پدر و مادر و ای برادر و خواهرانم باید این نکته را بدانید که (اِنی قَد وَکلتُ نَفسی علی اَلمَوت )من خودم را برای مرگ آماده کرده‌ام؛ یعنی این که آماده‌ام برای اسلام و حفظ آبروی سید الشهدا(ع) تا سرحد مرگ مبارزه کنم و همانطوری که امام اول شیعیان جهان می‌فرماید: شما اگر غالب شوید زندگی با افتخار و استقلال خواهید داشت اگرچه به قیمت شهادت یک عده تمام شود.

 من ای برادران و ای مادر و پدر و خواهرانم برای زنده کردن اسلام در سرزمینهای بیگانه آماده‌ام و برای زنده نگه داشتن اسلام آماده فداکاریم هرچند که لایق این کار نیستم ولی سعی خویش را می‌کنم تا در این راه که فی سبیل الله است قدم مثبتی بردارم.

ای مادرم از تو می‌خواهم که برای رضای خدا شیر خود را بر من حلال گردانی و باید این نکته را به خاطر داشته باشی همانطور که امام حسین (ع) به یارانش فرمود: "مرگ چون گردنبند دختران جوان گردنگیر فرزندان آدم است و من به ملاقات گذشتگان اشتیاق دارم همچون یعقوب که به ملاقات یوسف اشتیاق داشت و در محل معینی که برایم مقرر شده کشته خواهم شد ". من هم به ندای امام حسین(ع) این سرور آزادگان لبیک می‌گویم هرچند که لایق کشته شدن در راه خدا نیستم ولی سعی خود را در پیشبرد اهداف مقدس اسلام انجام می‌دهم.

شما ای پدر و مادر باید این موضوع را بدانید که این گلگون کفنان، این شهدای راه حق و آزادی با اهداء خون خود زیربنای محکم جامعه آزاد و مستقل را پی ریزی کرده‌اند و ملت ایران و شماها باید مدیون و مرهون فداکاری و جانبازی این عزیزان باشید.

پایان زندگی هرکس به مرگ اوست        جز مرد حق که مرگ او آغاز دفتر اوست

والسلام. هوشنگ میثم محمدی     1360/03/10  

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang