کد خبر : 144381 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 6 2018 10:35AM - 2018/10/06
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید مصطفی کثیرایی

سیناخبر- سرباز شهید مصطفی کثیرایی فرزند حاج امرالله در تاریخ 1342/04/12 در شهرضا در خانواده‌ای متدین و مذهبی به دنیا آمد.

شهید مصطفی کثیرایی

به گزارش سیناخبر شهید کثیرایی از سن هفت سالگی اعتقاد خاصی به انجام فرائض مذهبی داشت. او بسیار مهربان و دلسوز بود و به خواندن نماز اول وقت تاکید داشت.

 تحصیلات خود را تا دوران راهنمائی ادامه داد و با شروع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) برای برپا نمودن نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش های بسیار و در تظاهرات شرکت می‌کرد.

با پیروزی انقلاب در پایگاه بسیج ثبت نام کرد و اکثر شب ها تا صبح در پایگاه مقاومت حسینیه باغملی و تکیه علیا به نگهبانی مشغول بود و گاهی تا سه روز به خانه نمی‌آمد.

با رسیدن به سن سربازی یک سال زودتر از موعد مقرر آمادگی خود را برای رفتن به خدمت وظیفه اعلام کرد، زیرا خیلی علاقمند بود در جبهه شرکت کند. برای آموزش نظامی به پادگان سنندج رفت و پس از سه ماه آموزش نظامی به نقاط مختلف کردستان از جمله مریوان و نقاط مرزی کردستان اعزام شد و چندین مرتبه در درگیری با افراد حزب کومله و دموکرات شرکت کرد و تعدادی از آنها را به هلاکت رسانید.

سرانجام در درگیری که با منافقین انجام شد به شدت مجروح و در بیمارستان بستری شد. معالجات موثر واقع نشد و این جوان مومن در تاریخ 1362/07/18 به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر پاکش را به شهرضا حمل کردند و درگلستان شهدای شهرضا به خاک سپردند. روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

وصیتنامه شهید گرانقدر مصطفی کثیرائی

و اینک با نام خدا چند کلمه‌ای را به عنوان وصیت نامه بر روی کاغذ می‌آ ورم .

اول از همه از پدر و مادرم خواستارم که اگر من به درجه رفیع شهادت نائل شدم و در صف رفیقان خود قرار گرفتم برای من هیچ گریه نکنید و با گفتن الحمد لله چشم دشمنان اسلام را کور نمائید و مرا کنار شهید حبیب الله غلامی به خاک بسپارید و یک عکس از حبیب الله را کنار عکس من قرار دهید و برای من دعا کنید خداوند مرا بیامرزد.

 به امید روزی که تمام مسلمین جهان به آرزوی دیرینه خود برسند. از تمام دوستان و آشنایان خواهش کنید مرا حلال کنند. آمین رب العالمین

به امید روزی که هرچه زودتر این نوشته را پیدا کنید. 1362/07/04

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang