کد خبر : 144277 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 21 2018 8:58PM - 2018/09/21
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

قیام امام حسین(ع) مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات جامعه اسلامی بود

سیناخبر - امام جمعه شهرضا امام حسین(ع) را احیاگر دین اسلام خواند و گفت: قیام ایشان والاترین مرتبه جهاد بود که برای مبارزه با منکرات فراوان در جامعه اسلامی و تبلیغ و ترویج معروف شکل گرفت.

قیام امام حسین(ع) مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات جامعه اسلامی بود

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا گفت: قیام امام حسین (علیه السلام) ظاهراً قیام علیه حکومت فاسد یزید است اما در باطن قیامی برای ارزش های اسلامی است، برای این است که مردم را از جهالت و پستی نجات دهد.

وی با بیان این که امام حسین (ع) هنگام خروج از مدینه فرمودند: من نه از روی خودخواهی و یا برای خوشگذرانی و نه برای فساد از شهر خود بیرون آمدم؛ بلکه هدف من از این سفر، امر به معروف و نهی از منکر و خواسته‌ام از این حرکت، اصلاح مفاسد امت و احیای سنت جدم، رسول خدا(صلی الله علیه واله) و راه و رسم پدرم، علی(علیه السلام) است.

امام جمعه شهرضا هدف از قیام امام حسین(ع) را زنده نگاه داشتن اسلام و امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر امام حسین(ع)، مقابله با انحراف حکومت و اصلاح جامعه بود.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: امام حسین(ع) در زمانی که رواج بدعت ها، شریعت و دین مبین اسلام را تهدید می کرد با گذشتن از جان خود و عزیزترین افراد خانواده و یارانشان، اسلام را زنده نگاه داشتند.

وی از عاشورا به عنوان مدرسه ای سراسر عشق یاد کرد که بشریت را با ارزش‌های متعالی همچون توکل، رضا و تسلیم، عمل به تکلیف، آزادگی، ظلم ستیزی، اخلاص، ایثار، امر به معروف و نهی از منکر، نفی نژادپرستی، پای بندی به اصول انسانی و اخلاقی و مفهوم حیات هدفدار آشنا ساخت که تا همیشه،‌ حتی پس از مرگ نیز به انسان رنگ و بوی جاودانگی می دهد.

امام جمعه شهرضا  گفت: از آموزه های ارزنده نهضت حسینی، توجه به دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است که وظیفه ای همگانی و متقابل است که ضمن سوق دادن جامعه به سمت نیکی ها، آن را از بدی ها و پستی ها دور می دارد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به فرارسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس، گفت: جنگ باورهای انقلابی مردم را تقویت کرد و باعث شد تا دانشمندان کشور به خودباوری برسند و برای استقلال کشور و قطع وابستگی به خارج، تلاش کنند.

وی تصریح کرد: هرسال دشمنان تلاش می‌کنند تا با تهاجم فرهنگی و تبلیغات رسانه‌ای شبهات مختلفی را ترویج و جامعه را از اعتقادات مذهبی دور کنند، اما در این ایام همه توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

امام جمعه شهرضا  گفت: تعلیم وتربیت اسلامی زمینه ساز حرکت انسان ها به سوی خدا و به عنوان اساسی ترین نهاد تربیتی پایه گذار شخصیت دینی، علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نسل آینده است.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: دستگاه تعلیم و تربیت در صدد است تا در این دوران حساس، دانش آموزان را مومن، خلاق، متفکر و پایبند به ارزشهای اسلام و انقلاب تربیت کند.

وی با بیان این که رهبری انقلاب را مرجعی عالیقدر، شجاع، مدیر و مدبر و توانمند برعهده دارد گفت: مهمترین وجه تمایز کشور ایران با سایر کشورهای اسلامی و همچنین سایر کشورهای جهان نیز برخورداری از نعمت ولایت فقیه و رهبری است.

امام جمعه شهرضا  با بیان این که همه باید شکرگزار نعمت ولایت فقیه باشیم گفت: در مقابل نعمت ولایت به وظایف‌ خود عمل کنیم.

 

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang