کد خبر : 144158 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Sep 8 2018 8:08AM - 2018/09/08
1 نفر 2 نفر

حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عرفان شهرضایی درگذشت

سیناخبر- حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عرفان شهرضایی درگذشت.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عرفان شهرضایی درگذشت

به گزارش سیناخبرحجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن عرفان شهرضایی دیشب در سن 61 سالگی و در حین سخنرانی به علت سکته قلبی درشهرستان کرمان دارفانی را وداع گفت.

این صاحب نظر و کارشناس مباحث دینی در سال 1336 در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود.

پدرش یک خیاط مذهبی و مادرش سیده ای از تبار سادات طبائیان (طباطبائی) بود. شش کلاس ابتدایی را در مدرسه خیام به پایان رساند و سپس به حسینیه سادات رفت تا دروس دینی را بیاموزد.

در محضر حجج اسلام حاج سید محمد علی طبائیان (طباطبائی) زارعان، محمدحسین رهایی و حاج شیخ علی تاکی شاگردی کرد و سپس به اصفهان رفت و از محضر استادانی چون حاج آقا حسن امامی و آقای ابراهیمی و آقای فقیهی بهره گرفت، سپس به قم آمد و نزد استادانی مانند آیات عظام طالقانی، تهرانی، مدرس افغانی، کریمی جهرمی، استادی، ابطحی، زاهدی، اعتمادی، خسرو شاهی، پیشوایی تهرانی ، آیت الله اسماعیل پور و آیت الله شیخ جواد تبریزی کسب فیض کرد.

سالیانی چند ادبیات فارسی، حاشیه، مغنی، معالم، مختصر، مطول، لمعه، مکاسب و کاربرد علوم بلاغی در قرآن را با سروران مدارس رسالت، کرمانی ها، رضویه، حقانی و موسسه امام خمینی (ره) بازگفت.

از جمله تألیفات وی می‌توان به آرمان غدیر از دیدگاه امیرالمومنین (ع) (1378) ، آفت ها و لطافت های جنسی (1373) ،اندیشه معلم (1390) ، پدر و مادر در فرهنگ اسلامی (1385) ، پرتوی از غدیر در کلام امیرالمومنین (ع) (1384) ، ترجمه و شرح جواهر البلاغه (1389) و شیوه‌های اعجاز قرآن (1379) اشاره کرد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات

محمدرضا

2018/09/06

انا لله و انا الیه راجعون به راستی آقای عرفان یکی از بزرگترین سخنوران جهان اسلام بودند شاید بتوان گفت پس از آقای فلسفی آقای عرفان قویترین خطیب بودند روحشان شاد

م.ع

2018/09/05

خدایش بیامرزد انسان بسیار شریف و وارسته ای بودن واقعا تحمل فقدانشون سخته

Designed and Powerd by Afrang