کد خبر : 133958 دسته : ورزشی
تاریخ انتشار : Aug 26 2018 1:10PM - 2018/08/26
0 نفر 0 نفر

رییس هیئت تکواندو شهرضا:

حمایت خانواده ها و مهر و محبت هنرجویانم از قهرمانی برایم ارزشمند تر است

سیناخبر- استاد مهدی رضایی گفت: حمایت خانواده ها و مهر و محبتی که ازهنرجویانم می بینم از قهرمانی و خیلی چیز های دیگر برایم ارزشمند تر است.

حمایت خانواده ها و مهر و محبت هنرجویانم از قهرمانی برایم ارزشمند تر است

انتخاب یک رشته ورزشی یکی از دغدغه هایی است که در تمامی دوران فکر پسران و دختران را به خودش مشغول کرده است و خانواده ها هم از زمان کودکی فرزندانشان به آن فکر می کنند.

اما تکواندو زیباترین ورزش رزمی جهان یکی از پر طرفدارترین ورزش ها در جهان و در سطح شهرستان شهرضا می باشد.

مجموعه پارس شهرضا با هدف کمک به ورزش تکواندو و قهرمان پروری در شهرضا در حال فعالیت

است.مجموعه ای که 11 سال است قطب قهرمانی استان اصفهان را یدک می کشد و به جرأت یکی از قطب های قهرمانی کشور نیز می باشد.

این باشگاه به عنوان اولین خانه تکواندو شهرستان در سراسر کشور شناخته شده است.

بدین منظور با مسئول این باشگاه که خود نیز رئیس هیئت تکواندو شهرستان می باشد مصاحبه ای ترتیب دادیم که شما را به خواندن این مصاحبه دعوت می کنیم.

خودتون را برای مخاطبان سیناخبر معرفی کنید.

به نام خدا.من مهدی رضایی هستم. 25 فروردین سال 57 در سمیرم به دنیا اومدم.

از چند سالگی وارد تکواندو شدید؟

از سال 68 در سمیرم تکواندو را به صورت آماتور و مبتدی آغاز کردم و در شهر ها و استان های دیگر تکواندو را به صورت حرفه ای دنبال کردم.

چی شد که به تکواندو علاقه مند شدید؟

بر حسب اتفاق، دوستان دوران کودکی به من پیشنهاد تکواندو را دادند.در آن زمان دو رشته رزمی کاراته و تکواندو در سمیرم فعال بود.استاد فضائلی مربی ما تازه وارد سمیرم شده بود و تکواندو ورزش ناشناخته ای بود.من هم بر حسب اتفاق وارد تکواندو شدم و گزینه های زیادی برای انتخاب نداشتیم و بین کاراته و تکواندو باید یکی را انتخاب می کردم و من تکواندو را انتخاب کردم و شاید یکی از بزرگترین شانس های زندگی من بوده است و بابت این انتخاب و شانس همیشه خدا را شکر می کنم.

ورزش های دیگه ای را هم کار می کنید؟

در کنار تکواندو،ایروبیک ،آمادگی جسمانی و هندبال سالنی کار می کنم فقط به خاطر تمرینات بدنسازی و هوازی که این رشته ها دارند.تخصص اصلی من در تکواندو است.

درجه رزمی تان در رشته تکواندو چیه؟

من کمربند مشکی دان 6 و مربی بین المللی و داور درجه یک هستم.در سال2016 موفق شدم مدرک بین المللی تکواندو را بگیرم و چندین سالی است که داور درجه یک هستم و هنوز فرصتی برای ارتقا درجه داوری ام پیش نیامده چون تمرکز اصلی ام بر روی مربیگری است.

خودتان را آدم موفقی می دانید؟

با توجه به شرایط و امکانات و زیرساخت هایی که در بحث ورزش کشور وجود دارد، بله ولی با توجه به توقعات خودم نه.با توجه به موفقیت هایی که من و مجموعه تا سطح ملی به دست آوردیم و فکر می کنم این پتانسیلی که خداوند در وجود من قرار داده باید جایگاه های بهتری را بدست بیاورم.

از برنامه روزانه و عوامل موفقیت تان برایمان بگویید.

تمام تمرکز،حرفه و شغل من بر روی تکواندو است.ازصبح زود که بیدار می شوم برنامه ریزی روزانه ام را به صورت نوشتاری برای تکواندو انجام می دهم. در باشگاه پارس که پایگاه قهرمانی استان اصفهان است کلاس های همه رده های سنی به صورت حرفه ای در صبح دنبال می شود و کلاس های آموزشی برای سطح مبتدی تا حرفه ای را در بعد از ظهر برگزار می کنیم.

تعطیلی های رسمی و روز های جمعه را هم به نحوی درگیر کار حرفه ای مان هستیم و نمی توانیم از کارمان جدا بشویم.

معمولا افراد موفق اهل مطالعه هستند،شما چطور؟

من سهم عمده ای از موفقیت های زندگی ام را مرهون فضای مطالعه ای هستم که از دوران دبیرستان از پدربزرگم به ارث برده ام.مطالعه ام فعلا در زمینه ورزش رزمی و تکواندو است که باید دائما به روز باشیم ولی بخاطر مشغله هایی که دارم مطالعه غیر ورزشی ام اندک شده است.در زمینه های تغذیه،بدنسازی و آسیب های ورزشی هم مطالعه می کنم.قبلا که فرصت زیادتری داشتم در حوزه های مردم شناسی،روانشناسی و علوم اجتماعی مطالعه می کردم و علاقه مند بودم.

در مسابقات معتبر و بین المللی که شرکت کردید نقش تان چی بوده؟

سال 2017 به عنوان مربی تیم ملی نونهالان ایران انتخاب شدم . قبل از آن به مدت 11 سال سرمربی تیم های پایه استان اصفهان بودم و موفقیت های خوبی هم کسب کردیم و آخرین نتیجه موفق تیمی مان نائب قهرمانی تکواندو نونهالان استان اصفهان در مسابقات نونهالان ایران بود.بعد از آن به عنوان نماینده کمیته فنی فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران برای زیرساخت های انتخاب تیم ملی تکواندو برای اعزام به مسابقات 2017ویتنام انتخاب شدم که خدارو شکر چند وقتی که تیم ملی را همراهی می کردیم توانستیم با دوستان دیگرخدماتی را انجام دهیم و تیم مان با نتیجه بسیار عالی و اختلاف امتیاز بالا نسبت به تیم دوم قهرمان آسیا شد و همان تیم با تغییرات جزئی به مسابقات قهرمانی جهان در مصر اعزام شد که توانست به نائب قهرمانی جهان دست پیدا کند.

چه مدتی است که مسئول هیئت تکواندو شهرستان شهرضا هستید؟

حدود 2سالی است که این مسئولیت را پذیرفته ام.خداروشکر در این 2 سالی که این مسئولیت را دارم در بین42هیئت فعال ورزشی در شهرستان هیئت تکواندو به عنوان هیئت نمونه معرفی شده و جزء هیئت های نمونه استان اصفهان در رشته تکواندو هم هستیم که سال گذشته به عنوان قطب کیوروگی استان انتخاب شدیم.

از برنامه های پیش روی هیئت برایمان بگویید.

ما برنامه هایمان را به سه قسمت تقسیم کرده ایم؛

برنامه های کوتاه مدت مان لیگ های استان و موفقیت های انفرادی در بخش کیوروگی و مبارزه که نمایش واقعی تکواندو است.خدارو شکر در بحث پومسه و هامبادانگ هم اعزام هایی را داشته ایم و بسیار هم موفق بوده ایم.حتی بعضی از مربی های استان نیز از شهرستان هستند.قهرمانان ملی هم در بخش پومسه داریم.

به خاطر پتانسیل بالای بخش کیوروگی و مبارزه برنامه های جامعی برای حضور در لیگ ها و مسابقات کشورداریم.

برنامه های میان مدت مان برنامه لیگ کشور است که الان اولین تیم به صورت مستقل به عنوان نماینده استان اصفهان در مسابقات لیگ خردسالان منطقه ۲ کشور در استان فارس موفق به کسب تیجه ۹ بر 1 شدیم.

برای برنامه های بلند مدت مان در بخش کیوروگی در فکر پرورش ملی پوش هستیم که برای مسابقات برون مرزی بتوانیم بازیکن اعزام کنیم.

چی شد که به فکر تاسیس مجموعه پارس افتادید؟

به پیشنهاد یکی از دوستان ،استاد شهید مظاهر یزدی بود که اصالتا شهرضایی بودند.

من در سال 82بعد از فوت پدرم از سمیرم نقل مکان کردیم و قرار در اصفهان ساکن بشویم.استاد یزدی از من درخواست کردند که به شهرضا بیایم.به صورت کوتاه مدت از کانون شهید مفتح شروع کردم.با توجه به حسن نیت ، رفتار های شایسته ، منش خاص و پتانسیل بدنی فوق العاده منحصر به فردی که در مردم شهرضا دیدم ،احساس کردم که می توانم در اینجا سرمایه گذاری کنم و در کوتاه مدت نتیجه خوبی هم گرفتیم و بعد هم با تشویق و تأکید استاد شهید مظاهر یزدی که جانباز بودند و به درجه شهادت نائل شدند،مجموعه ای را تاسیس کردیم با نام مقدس پارس که اسم ایران هم بوده و اینکه خدا یاری مان کرد.اگر چه یک محیط کوچکی داریم اما انسان های بزرگی در کمک ما هستند و به جرأت بگویم یکی از قطب ملی تکواندو ایران هستیم و توانستیم چندین هزار ورزشکار را جذب کنیم و اکنون چند صد نفر عضو فعال دائم داریم.

علاوه بر تکواندو رشته های مختلفی از جمله ژیمناسیک،آمادگی جسمانی،کونگ فو و ووشو در همه رده های سنی در مجموعه فعالیت می کنند.

سطح فنی باشگاه پارس در گذشته، حال و آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟

شروع نسبتا خوب که از سال86 افتتاح شد.از همان ابتدا تقریبا خوش درخشید11. سال تداوم قهرمانی در رده های خردسالان تا جوانان استان را با افتخار به یدک می کشیم و اکنون هم مدعی لیگ های برتر تکواندو که جزو معتبر ترین لیگ های جهان است،هستیم.

آرزوی آینده مان این است که ان شاالله به زودی شاهد پوشیدن لباس مقدس تیم ملی توسط بچه های باشگاه پارس باشیم.

برای توسعه ورزش باشگاه چه برنامه هایی دارید؟

قسمتی از برنامه ها شامل برنامه ریزی های بنده و همکارانم است که تمام وقت پیگیری می شود.

قسمت دیگر که مقداری موفقیت ها و کامیابی های ما را به تاخیر انداخته،حمایت های مسئولین مان است.

خداروشکر در چند سال گذشته حمایت های اداره ورزش و جوانان شهرستان حداقل به صورت جدی دنبال شده ولکن قسمت های دیگر شهرستان ازجمله فرمانداری و شورای شهرکه می توانند به عنوان اسپانسر مالی در کنارمجموعه باشند تا دغدغه های مالی مجموعه به شکلی تسهیل و از روی دوش خانواده ها برداشته شود،شاید ما موفقیت های بعدی مان را داشته باشیم.

ما با تمام وجود تلاش خودمان را می کنیم ولی متأسفانه این تک بال پرنده است و برای پرواز مناسب نیست. مایک بال دیگر به عنوان بال حمایتی مسئولینمان را می خواهیم که با این بال این پرنده به حرکت و پرواز درآید.

برای افزایش سطح کمی و کیفی هنر جویان برنامه خاصی دارید؟

چند قسمت کارمان که از مجموعه خارج می شود حمایت های پزشکان شهرستان مان است که به صورت رایگان در بحث های روانشناسی و آناتومی و فیزیولوژی هنرجویان را کمک می کنند.

در قسمت حمایت های فرهنگی ارگان های مختلفی حمایتمان می کنند.

همه دست به دست هم داده ایم تا یک تحول بزرگ در بحث سلامت جامعه برداریم.

خانواده شما یک خانواده کاملاً ورزشی هست،از برادران و خواهرانتان برایمان بگویید.

یکی از بزرگترین شانس های زندگی ام این است که شروع کننده تکواندو بوده ام و2 برادر و 2 خواهرم هم الان جزء مربیان خوب استان اصفهان هستند و حتی خانم من هم مربی چند رشته ورزشی از جمله تکواندو است و یک خانواده کاملا ورزشی هستیم که وقتی دور هم جمع می شویم همه حرف ها و دغدغه هایمان در موردتکواندو است.

یک جورهایی احساس می کنم که این یک خوشبختی است که همه ما در یک فضای سالم برای نشاط و سلامت جامعه، ورزش را دنبال می کنیم و همه ما در بحث ترویج فرهنگ به خصوص ورزش تکواندو تلاش می کنیم.

تلخ ترین و شیرین ترین خاطره ورزشی تان؟

به طور کلی تلخ ترین خاطره آن زمان هایی است که هنرجویانم در زمین های مسابقه آن چیزی که درونشان است را نمی توانند بروز دهند یعنی خودشان نیستند و شیرین ترین ها زمانی است که وقتی بچه های گروه های سنی مختلف را در آغوش می کشم تمام خستگی هایم در می رود ، حمایت خانواده ها و مهر و محبتی که ازهنرجویانم می بینم از قهرمانی و خیلی چیز های دیگر برایم ارزشمند تر است.

اوج آرزوهای شما؟

شاید اوج آرزوهای شخصی من زمانی باشد که کل مردم دنیا به کمالی برسند که ورزش یک قسمت جدایی ناپذیر از زندگی شان بشود و تمام مردم در صلح و آرامش در کنار هم زندگی بکنند.

در بحث ورزش هم موفقیت مردم سرزمینم خیلی شیرین و خاص است و بارها با این داستان اشک شوق ریخته ام.

چند تا کلمه عرض میکنم به صورت کوتاه جواب بدهید.

تکواندو؛ عشق.

اخلاق؛ همه چیز.

مربی تیم ملی بودن؛  رویا.

بهترین مربی؛  استاد مهمان دوست.

بهترین بازیکن؛  استاد هادی ساعی.

و سخن پایانی شما با مخاطبان سیناخبر؟

آرزوی سرافرازی،آرامش،عزت نفس و زندگی پر از رفاه و عشق و محبت به دور از جنگ و خونریزی برای تمام مردم دنیا خصوصا مردم ایران را دارم.

تشکر از شما.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang