کد خبر : 133860 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 1 2018 9:49AM - 2018/08/01
0 نفر 0 نفر

مفاخر:

سردار شهید حاج سیف الله حیدرپور

سیناخبر- شهید حاج سیف الله حیدرپور در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی و شهیدپرور در شهرضا دیار عاشقان و سلحشوران راه خمینی کبیر دیده به جهان گشود.

سردار شهید حاج سیف الله حیدرپور

به گزارش سیناخبر وی سال های تحصیل در مقاطع مختلف را در شهرضا سپری کرد و سال ۱۳۵۸ از دبیرستان شهید رجائی شهرضا در رشته ریاضی فیزیک فارغ التحصیل شد.

همان سال در آزمون دانشگاه های دولتی و سراسری کشور شرکت کرد و در رشته فیزیک دانشگاه اصفهان پذیرفته شد.

هنوز سال اول دانشگاه را به پایان نرسانده بود که متجاوزین بعثی عراق خاک کشورمان را آماج حملات و گلوله های خود قرار دادند و  او به ندای امام خمینی معمار و بنیان گذار انقلاب پرشکوه اسلامی پاسخ داد و به عضویت سپاه درآمد و از سنگر علم به کردستان وسپس به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و تا پایان هشت سال دفاع مقدس در آن جبهه نورانی حضوری مستمر، گسترده و فعال داشت.

 اگر چه روزهای اول تک ور بود ولی به مرور زمان مسئولیت های فرماندهی مختلفی از جمله فرماندهی دسته و گروهان و گردان در تیپ و سپس لشکر امام حسین (ع) و در ادامه جانشینی فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم(ع) و فرماندهی تیپ ۳ لشکر ۲۵ کربلا و فرماندهی تیپ ۴۸ فتح را به عهده گرفت.

 پس از پایان جنگ نیز تصدی مسئولیت های اجرایی و مدیریتی از علوم و فنون رزمی و فرماندهی لشکر به ویژه شهدا و جانشینی فرماندهی قرارگاه مرکزی صاحب الزمان (عج) را عهده دار شد. سردار شهید حاج سیف الله در عملیات های فرمانده کل قوا، طریق المقدس، چزابه، فتح المبین، رمضان،محرم، والفجر مقدماتی، والفجر ۴، خیبر، بدر، والفجر ۸، کربلای ۵، والفجر ۱۰ در رده های مختلف از نیروهای عادی تا فرماندهی تیپ و لشکر خدمت کرد و به خاطر رشادت های فراوان از خودگذشتگی، ایثارگری و نبوغ نظامی اش پس از پایان دفاع مقدس مفتخر به دریافت نشان فتح از سوی مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا شد.

عضویت در کمیته دکترین عملیات نیروی زمینی سپاه و اعطای درجه سرتیپ دومی و سپس سرتیپ تمامی از سوی مقام معظم رهبری از افتخارات دیگر اوست و همواره مورد تقدیر مقامات عالی رتبه سپاه بود.

در سال های پس از جنگ نیز در جبهه ای دیگر به جهاد علمی پرداخت و درجه کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی نائل آمد وسپس در ادامه مقطع کارشناسی ارشد مدیریت علوم دفاعی دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه امام حسین (ع) را پشت سرگذراند وسپس دانشجوی دوره دکترای علوم استراتژیک در دانشگاه استراتژیک دفاعی شد.

سرتیپ پاسدار شهید دکتر حاج سیف الله حیدرپور فرمانده سابق لشکرعملیاتی ۳ حمزه سید الشهدا که از اوائل سال ۱۳۸۵ با تشدید عوارض مجروحیت شیمیایی اش از نظر جسمی دچار مشکل بود، پس از سال ها تلاش، کوشش و مجاهدت در راه خدا وتحمل سختی ها و محدودیت های ناشی از جراحات۷۰درصدی دوران دفاع مقدس سرانجام در تاريخ 15 بهمن ماه سال 1386 مصادف با 26 محرم الحرام 1429 به ياران آسمانى‌اش پيوست و روح پاكش در كنار ارواح طيبه دوستان شهيدش آرام گرفت.

يادش گرامى و راهش پر رهرو باد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang