کد خبر : 103027 دسته : ورزشی
تاریخ انتشار : Apr 16 2018 8:47AM - 2018/04/16
0 نفر 0 نفر

رییس اداره ورزش وجوانان شهرضا:

استقبال از بخش خصوصی برای ایجاد اماکن ورزشی در شهرضا

سیناخبر- رییس اداره ورزش و جوانان شهرضا با بیان اینکه برای ایجاد اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز ورزشی از حضور بخش خصوصی استقبال می‌کنیم، گفت: ورود بخش خصوصی سبب ارتقا و توسعه ورزش شهرستان شهرضا می‌شود.

استقبال از بخش خصوصی برای ایجاد اماکن ورزشی در شهرضا

به گزارش سیناخبرعلی نقی انصاری با اشاره به فعالیت 40 هیئت ورزشی در شهرستان شهرضا، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد باشگاه‌های خصوصی شهرستان 26 مورد است که 20 باشگاه دارای مجوز بوده و 6 مورد برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اند که از این تعداد 18 باشگاه در رشته بدنسازی و مابقی در سایر رشته‌ها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: این باشگاه‌ها زیر نظر اداره ورزش و جوانان قرار دارند و بازدیدهای میدانی از سوی شبکه بهداشت و اماکن و دستگاه‌های متولی انجام می‌شود و تاکنون بیش از 90 درصد از باشگاه‌ها موازین قانونی و اخلاقی را رعایت کرده‌اند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرضا با بیان اینکه باشگاه‌های خصوصی خدمات‌دهی عمومی دارند و باید مسائل مختلفی همچون بهداشت و موازین اخلاقی را رعایت کنند و در صورت مشاهده تخلف، برخورد می‌شود، افزود: فعالیت بخش خصوصی در باشگاه‌داری با هدف توسعه زیرساخت‌های ورزشی مورد حمایت اداره ورزش و جوانان است اما انتظار داریم باشگاه‌ها مطابق ضوابط عمل کنند.

وی با اشاره به جایگاه و تاثیر ورزش در ارتقای پویایی جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: امروزه نقش ورزش در جوامع مختلف برای حفظ نشاط جامعه انکارناپذیر است و باید با توجه به رشد روز‌افزون جمعیت، در راستای ارتقای سرانه‌های ورزشی و شاخص‌های کمی و کیفی آن تلاش کرد.

انصاری با بیان اینکه سرانه‌های ورزشی و تفریحی یکی از فاکتورهای مورد نیاز برای توسعه شهری هستند، افزود: برای افزایش شاخص‌های توسعه امروز اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده که توجه ویژه به مقوله سلامت، ورزش، جوانان و سبک زندگی از جمله این موارد است.

 

وی با بیان اینکه اماکن ورزشی شهرستان شهرضا پاسخگوی نیاز جمعیت آن نیست، تصریح کرد: از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه اماکن ورزشی استقبال می‌کنیم.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرضا با تأکید بر این‌که هر سال ورزشکاران زیادی از این شهرستان در میادین مختلف جهانی، بین‌المللی، آسیایی و ملی صاحب عناوین زیادی می‌شوند، بیان کرد: برای ایجاد اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز ورزشی از حضور بخش خصوصی استقبال می‌کنیم ورود بخش خصوصی سبب ارتقای و توسعه ورزش شهرستان شهرضا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ورزش یک فرصت است و سبب کاهش تصدی‌گری دولت می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت مالی بخش دولتی قادر به توسعه سرانه ورزشی مطابق با نیاز موجود نیستیم و انتظار می‌رود بخش خصوصی یاری‌گر ما باشد./ تسنیم

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang