کد خبر : 239605 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 26 2021 11:50AM - 1400/08/04
0 نفر 0 نفر

شهرضا قطب تولید خوراک دام در استان است

سیناخبر- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا گفت: شهرضا با 21 کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان قطب تولید خوراک دام در استان است.

شهرضا قطب تولید خوراک دام در استان است

به گزارش روز سه شنبه سیناخبرحمید رییس زاده در جلسه شورای اداری که در فرمانداری تشکیل شد، تصریح کرد: این کارخانه ها و کارخانه های  مکمل سازی و داروسازی سالانه 210 ‌هزار تن تولید دارند.

رییس زاده افزود: برای پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام امسال 494 هزار و 960 رأس دام سبک و سنگین واکسینه شدند.

وی بیان داشت: شهرستان شهرضا 160 هزار رأس دام سبک، ۲۲ هزار رأس دام سنگین و ۱۵۰ رأس اسب و تاکسیمان دارد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرضا گفت: ۵ درمانگاه دامپزشکی، ۵ داروخانه و آزمایشگاه، ۳ مرکز مایه‌کوبی و واکسن در شهرضا وجود دارد.

رییس زاده با اشاره به اشتغال بیش‌از ۴۰ نفر در رده‌های مختلف دامپزشکی شهرستان، اظهار داشت:  ۹ کارخانه داروسازی و مکمل سازی و ضدعفونی‌کننده های دامی و یک کارخانه فرآورده‌های لبنی با ظرفیت روزانه بیش‌از ۶۰۰ تن شیر خام در شهرضا فعالیت می کنند.

وی افزود: ۴ ایستگاه جمع‌آوری شیر با ظرفیت روزانه بیش‌از ۸۰۰ تن شیر خام و  ۳ باب سردخانه فرآورده‌های پروتئینی با ظرفیت ۲۵۰۰ تن در شهرستان داریم.

رییس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره به این که شهرضا قطب تولید گوشت سفید و قرمز در استان است، افزود: تنها واحد مرغ مادر استان با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه،  ۷ واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت 510 ‌هزار قطعه،  ۲ واحد پرورش پولت با ظرفیت ۲۰۰ هزار قطعه،  ۷۸ واحد فعال پرورش مرغ گوشتی با جوجه ریزی ۸۵۲ هزار قطعه در ماه،  ۵ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت ۲۲ هزار قطعه،

۳ واحد پرورش شترمرغ با ظرفیت ۷۵۰ قطعه و  ۴ واحد پرورش سایر ماکیان با ظرفیت  72 هزار قطعه در شهرضا وجود دارد.

رییس زاده گفت: در بخش آبزیان و زنبور عسل نیز یک واحد پرورش ماهیان سردابی با ظرفیت ۱۰ تن در سال و  ۸۰ هزار کندو زنبور عسل با تولید سالانه ۲۰۰ تن داریم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang