کد خبر : 21102 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 12 2017 12:00AM - 1396/06/21
0 نفر 0 نفر

در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر مشکلات آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) بررسی شد

سیناخبر- رییس شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر و مدیران آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) مشکلات شهری این امامزاده واجب التعظیم بررسی شد.

در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر مشکلات آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) بررسی شد

به گزارش سیناخبر مهدی صالح پور با اشاره به وجود مشکلاتی که در سطح شهر به خصوص موقعیت کنونی امامزاده وجود دارد گفت : در راستای دومین وظیفه شورای شهر که بررسی نارسایی ها و مشکلات شهری هست جلسه ای با مدیران امامزاده برگزار شد.

صالحپور با اشاره به اینکه شورای شهر فقط شورای شهرداری نیست و باید در همه زمینه‌های فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی ورود کند افزود: اعضای شورای شهر در آستان مقدس امامزاده شاهرضا (ع)حضور پیدا کرده  واز نزدیک با موارد و مشکلاتی که در بحث موقوفات و پرداخت اجاره آن ها و زمین هایی که در گذر واقع شده بود بحث و تبادل نظر کردند.

 

 

وی تصریح کرد: این مشکلات از سالیان گذشته در این موقعیت وجود داشته که اعضای دور پنجم شورا با کمک شهرداری وآستان مقدس درصدد حل و فصل آن هستند.

رییس شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: در برخی موراد باید شهرداری هزینه کند ودر برخی نیز باید آستانه هزینه کند تا این مشکلات مرتفع شود.

صالحپور با اشاره به درایت و سعه صبر طرفین و نگاه مثبت اعضای حاضر در جلسه در راستای مرتفع شدن مشکلات افزود: مقرر شد تا پس از رفع ایرادات قانونی که وجود دارد به کمک مشاوران حقوقی اداره اوقاف و شهرداری پرداخت هزینه ها از طرف شهرداری در قالب تفاهم نامه مجوز و پروانه ساخت باشد.

وی اظهار امیدواری کرد تا مردم بتوانند از زمین هایی که در دست متولیان وقف قرار دادن استفاده خوبی را در جهت رفاه و آسایش شهروندان با هدف اجرای نیات واقفین انجام دهند.

صالحپور گفت : جذب توریست مذهبی در این محل  می تواند کمک قابل توجهی به اقتصاد شهر ومردم شهرستان داشته باشد.

وی گفت: امیدواریم با دادن مجوز لازم و پروانه ساخت از طرف شهرداری به اداره اوقاف برای زمین های وقفی شاهد تحول خوبی در حمل و نقل بهتر و ایجاد رفاه و آسایش و اسکان  میهمانان وهمشهریان باشیم .

رییس شورای اسلامی شهر شهرضا توجه به بوم گردی را لازمه کار اقتصادمقاومتی وایجاد اشتغال بیشتر در شهرضا دانست وافزود: باید سرمایه‌گذاری اقتصادی شهر را به سمت بوم گردی هدایت کرده و از طرفی بتوانیم  برای موقوفات شیخ شاه نظر که اطراف آستانه امامزاده قرار دارد ارزش افزوده و درآمدزایی بیشتر با هدف آسایش ورفاه حال شهروندان و زوار فراهم کنیم .

مهدی صالحپور، کمال خدادادی، سعید آقاسی ،آرزو قوامی ، یدا...طاهر، مرتضی آقاخانی وسید مهدی فاطمی اعضای دورپنجم شورای اسلامی شهر شهرضا و رحیم جافری نیز شهردار شهرضا است.

 

با کلیک بر روی لینک سیناخبر را در تلگرام دنبال کنید

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang