کد خبر : 207925 دسته : حوادث
تاریخ انتشار : Jul 28 2020 6:38PM - 1399/05/07
0 نفر 0 نفر

وضعیت شیوع کرونا در شهرضا و سمیرم قرمز شد

سیناخبر- معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: با اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های سمیرم و شهرضا قرمز شد.

وضعیت شیوع کرونا در شهرضا و سمیرم قرمز شد

به گزارش سیناخبرسیدحجت‌الله موسوی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در فرمانداری سمیرم، اظهارداشت: این وضعیت به معنای اعلام هشدار جدی به همه مردم و مسئولان در برخورد با ویروس ناشناخته و خطرناک کروناست.

به گفته وی با افزایش چهار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ تعداد مبتلایان سمیرم به ۲۳۵ مورد رسیده و در شهرضا همجوار سمیرم این آمار از ۸۰۰ نفر عبور کرده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان سمیرم با بیان اینکه صبح امروز کرونا جان یک شهروند دیگر سمیرمی را گرفت، ادامه داد: تعداد جان‌باختگان  کرونا در این شهرستان به ۹ مورد رسید.

موسوی تصریح  کرد: اعلام وضعیت قرمز و بیشتر شدن فوتی ها یک پیام و هشدار برای گردشگرها و مسافرانی دارد که قصد سفر به این شهرستان را دارند و در واقع ریسک ابتلا به کرونا را بالا می‌برند.

وی تاکید کرد: امروز شرایط به گونه‌ای نیست که براحتی و با اعضای خانواده یا دوستان بتوان مسافرت کرد و آسیب ندید، چرا که هر مکان و تفرج‌گاه گردشگری به نوعی محل تجمع گردشگران شده و احتمال بروز ابتلا را بالا می‌برد.

وی از مدیران بانک‌ها خواست رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفاظتی را به دقت انجام دهند و روزانه نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و وسایل شخصی توسط مشتریان خود حساس باشند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سمیرم به شلوغی بانک‌ها از ساعت ۹ تا پایان وقت کاری آنها اشاره کرد و گفت: ضدعفونی کردن محیط شعبه در ابتدا و انتهای کار بانک‌ها باید به شکل روزانه انجام شود.

به گفته موسوی، افزایش آمار زنان مبتلا به کووید-۱۹ نیز هشداری برای خانواده‌ها بویژه زنان میان‌سال است چرا که زنان و مادران بیشتر در محیط خانه حضور دارند و ابتلای آنها به کرونا ، درگیر شدن بیشتر اعضای خانواده را به دنبال دارد.

وی با یادآوری اجرای طرح غربالگری کرونا در بین هفت هزار نفر از جامعه عشایری مستقر در ییلاق، اظهار داشت: بالای یک‌هزار و۰۰ ۷ یورد(محل استقرار سیاه چادر) و محل تجمع عشایر در هر چهار بخش شهرستان، در این طرح بازدید شد.

معاون شبکه بهداشت و درمان سمیرم ادامه داد: حدود ۳۳۰  لیتر محلول ضدعفونی کننده دست، ۳۰۵ لیتر محلول ضدعفونی سطوح، سیاه چادرها و محل‌های نگهداری دام و ۱۰ هزار و ۱۱۱ عدد ماسک در بین عشایر مستقر در ییلاق در ۲ ماه اخیر توزیع شد.

بر همین اساس، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وضعیت کرونایی شهرضا در ۷۵ کیلومتری شمال سمیرم و ۷۰ کیلومتری جنوب اصفهان را نیز قرمز اعلام کرده است.

بخش بهداشت و درمان منطقه سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) در کنار درمانگاه شهید پیرمرادیان سپاه ناحیه این شهرستان است.

شهرستان سمیرم در جنوب استان اصفهان، بزرگترین منطقه ییلاقی عشایر ایل قشقایی کشور محسوب می‌شود.

این شهرستان در۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع  شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang