کد خبر : 186785 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 29 2019 4:55PM - 1398/09/08
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا:

آیت الله سید حسن مدرس بهترین الگو برای نمایندگان متعهد و انقلابی است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: مجلس انقلابی باید تشکیل دهیم که بتواند محکم و مقاوم بدون زد و بند سیاسی و جناحی از آرمان های و گفتمان انقلاب اسلامی نمایندگی کند.

آیت الله سید حسن مدرس بهترین الگو برای  نمایندگان متعهد و انقلابی است

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید نعمت الله صالح در نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا در مسجد صدیقه طاهره (س) گفت: برای رسیدن به تقوا خدا همه زمینه ها را فراهم کرده است.

وی حافظ ایمان را تقوای الهی دانست و گفت: زبان هم می تواند منشاء خیر و برکت و هم آغاز گر بسیاری از گناهان باشد و اگر زبان اصلاح شود بسیاری از اعمال شما اصلاح می شود.

امام جمعه شهرضا گفت: اخلاق انتخاباتی باید برای مردم گفت شود و همه  پایبندی به اخلاق در رقابت های انتخاباتی باشند.

حجت الاسلام صالح گفت: بسیج یک ابتکار بی نظیر از بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی ایران است که با هدف مقابله با توطئه های دشمن و تبدیل تهدید ها به فرصت ها است.

وی تصریح کرد: جبهه سلطه ستیزی از ثمرات انقلاب است که در مقابل دو گروه سلطه گر و سلطه پذیر ما به جهانیان معرفی کردیم.

امام جمعه شهرضا حضور بسیجیان در همه میادین را ضروری دانست و گفت: بسیج متولد مسجد است.

حجت الاسلام صالح با گرامی داشت دهم آذر روز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس گفت: او الگوی یک نماینده متعهد و انقلابی در مجلس بود.

وی گفت: شهید آیت الله مدرس با شهامت، تقوا، پاکدامنی و پاکی زندگی کرد و نمایندگی و مسئولیت ها ی او نتوانست او را از مسیر بندگی خدا سست کند .

امام جمعه با بیان این که سی و پنجمین انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران از یکشنبه دهم آذر ماه  کلید خواهد خورد گفت: مسئله انتخابات و رای مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام صالح گفت: این اولین انتخابات بعد از بیانیه گام دوم انقلاب است که آن را منحصر به فرد کرده است.

وی گفت: راه چهل سال دوم انقلاب در این بیانیه برای ملت و مسئولان بیان شده است  مجلس یازدهم زیربنای اولین ساختار  برای تحقق اهداف انقلاب و نظام  در چهل سال آینده است.

امام جمعه شهرضا گفت: نمایندگانی را برای مجلس باید انتخاب کنیم که بتواند فرمایشات حضرت آقا را جامه عمل بپوشاند.

حجت الاسلام صالح گفت: دشمن با تهدید ها و تشدید فشار های حداکثری اقتصادی، سیاسی و اجتماعی سعی دارد مردم را در مقابل حکومت قرار دهد.

وی گفت: مجلسی انقلابی باید تشکیل دهیم که بتواند محکم و مقاوم بدون زد و بند سیاسی و جناحی از آرمان های و گفتمان انقلاب اسلامی نمایندگی کند.

امام جمعه شهرضا گفت: نماینده مردم باید شان نمایندگی مردم را برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی داشته باشد و بتواند انتظارات امام و امت انقلابی را بر آورده کند.

حجت الاسلام صالح گفت: ملت ما با هوشیاری و بصیرت در این مرحله انتخابات وارد شوند.

وی گفت: امام راحل فرمودند سعی کنید نماینده مثل مرحوم مدرس برای مجلس انتخاب کنید هر چند بعید است به این زودی ها نماینده ای همچون مرحوم مدرس پیدا شود.

امام جمعه شهرضا خصوصیات شهید مدرس را دین شناس، حریت و آزادگی در مقابل رضا خان قلدر، استقلال در شخصیت و رای دانست و گفت:او برای رای و نظر فقط خدا و شرع را در نظر می گرفت و استعمار ستیزی، دشمن شناسی و شناخت نفوذی ها از خصوصیات دیگر شهید مدرس بود.

حجت الاسلام صالح گفت: دوری از تعلقات دنیوی او را تبدیل به یک مرد شجاع کرده بود.

وی گفت: خدا را شکر می کنیم این آشوب اخیر و فتنه دشمن با ورود حکیمانه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و حضور تاریخ ساز مردم در محکومیت آشوب گران آمریکا و عربستان که این آشوب ها را هدایت می کردند در همان ابتدا خاموش شد.

امام جمعه شهرضا گفت: باور کنیم دشمنان ما بیدار هستند هدف دشمن نابودی ما است و مسولان ما آگاه باشند زیرا دشمن هم چون مگسی است که روی زخم مینشیند باید نگذاری زخمی روی پیکر جامعه و اجتماع ایجاد شود.

حجت الاسلام صالح گفت: اگر همه ما پشتیبان ولایت فقیه باشیم هرگز به مملکت آسیب نخواهد رسید.

وی گفت: با تشکر از اداره کتابخانه شهرستان شهرضا که مراسم خوبی در شهرستان برگزار کردند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang