کد خبر : 176672 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 4 2019 11:44AM - 1398/08/13
0 نفر 0 نفر

حاشیه نشینی یکی از معضلات اصلی اجتماعی است

سیناخبر- سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا گفت: مهاجرت یک پدیده جهانی است که منجر به حاشیه نشینی می شود.

حاشیه نشینی یکی از معضلات اصلی اجتماعی است

به گزارش روز دوشنبه سیناخبرناصر اسدی در جلسه ستاد رسیدگی به امور جوانان که در فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: حاشیه نشینی باعث ایجاد محله های کم برخوردار در شهرها می شود و در شهرضا 7 محله کم برخوردار مشخص شده است.

اسدی افزود: دولت سیاست های خوبی برای حل مسایل این محله ها در پیش گرفته که اصلی ترین آن اعطای تسهیلات و اشتغالزایی در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است.

وی گفت: خدمات اداری و امکان استفاده از امکانات شهری برای همه مردم یکسان است و تفاوتی بین مردم مرکز شهر و حاشیه نشینان وجود ندارد.

در این جلسه فقرمادی و معنوی، اعتیاد و کمبود اشتغال از مشکلات حاشیه نشینان عنوان شد.

همچنین در ادامه جلسه رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شهرضا با اشاره به عملکرد این اداره در برگزاری کلاس های اوقات فراغت تابستان گفت: 60 پایگاه ورزشی توسط این اداره برپا شد و 3هزار و 500 نفر در کلاس ها شرکت کردند.

علی نقی انصاری با اشاره به این که سرانه ورزشی در شهرضا 37 صدم است، افزود: با وجود کمبود امکانات، 800 مدال آور در عرصه های ملی و استانی و در رشته های مختلف ورزشی داریم.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا بهره برداری آموزشی از اوقات فراغت، استعدادیابی و استفاده اقشار مختلف با شرایط اقتصادی متفاوت از امکانات موجود را از عمده اهداف برگزاری کلاس های اوقات فراغت برشمرد.

محمد حسین داراب تصریح کرد: کلاس های اوقات فراغت زمینه آشنایی با رشته های موجود را فراهم می کند تا هر شخص علاقه و استعداد خود را شناخته و آن را پیگیری کند.

7 منطقه حاشیه نشین در شهرضا وجود دارد.در حال حاضر 20هزار و 654 نفر در سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان شهرضا ساکن هستند.

شهرستان شهرضا با جمعیت حدود 160 هزار نفر با دوشهر منظریه و شهرضا و 23 روستا در 70 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang