کد خبر : 175840 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : May 14 2019 8:29PM - 1398/02/24
0 نفر 0 نفر

استاندار اصفهان در جمع صنعتگران شهرک رازی شهرضا:

آگاهی نداشتن از قوانین مهمترین علت مشکلات صنعتگران است

سیناخبر-استاندار اصفهان گفت: آگاهی نداشتن از قوانین مهمترین علت مشکلات صنعتگران است

آگاهی نداشتن از قوانین مهمترین علت مشکلات صنعتگران است

به گزارش سیناخبر عباس رضایی روز سه شنبه در جمع صنعتگران در شهرک صنعتی رازی شهرضا گفت: در ادامه سفرهای استانی و کاهش مشکلات صنعتگران امروز به شهرک صنعتی رازی شهرضا آمدیم تا از نزدیک با مشکلات صنعتگران شهرستان شهرضا آشنا شویم.

رضایی تصریح کرد: این سفر با هدف شنیدن نقطه نظرات و حل مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان شهرضا انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده ، در راستای اجرایی کردن رونق تولید و تحقق شعار رهبری سفر به مناطق مختلف صنعتی استان انجام می شود.

وی گفت: در این سفر پس از شنیدن مشکلات صنعتگران، مشکلات دسته بندی شده و در قالب کارگروه ها و جلسات مختلف پیگیری می شود تا مشکلات حل و فصل شود.

استاندار اصفهان گفت: برخی از مشکلات صنعتگران در همین جلسه به صورت حضوری با حضور مدیران کل و مدیران شهرستان حل و فصل شد.

رضایی نبود آگاهی از برخی از قوانین و مقررات را دلیل برخی از مشکلات صنعتگران دانست و افزود: با توضیحاتی که مدیران کل ذیربط در این خصوص دادند صنعتگران با قوانین آشنا شدند.

استاندار اصفهان با اشاره به وجود مشکلات در بحث صادرات و واردات و مشکلات ارزی صنعت های گران گفت: این مشکلات به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای ایجاد رونق بیشتر در تولید و افزایش اشتغال در استان و حل مشکلات صنعتگران با توجه به ایام ماه مبارک رمضان و احتمال اینکه بنده نتوانم به شهرک‌های صنعتی استان شخصا مراجعه کنم، بنده به همراه معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هر هفته یک شنبه ها از ساعت ۳ تا ساعت ۶ عصر بدون وقت قبلی در خدمت صنعتگران هستیم.

استانداراصفهان افزود: این ساعت از روزهای یکشنبه ویژه صنعتگران جهت طرح موضوعات و مشکلات ابوده و مدیران کل استان موظف هستند در این ساعت آمادگی لازم را برای حضور در استانداری و پاسخگویی به مشکلات صنعتگران داشته باشند .

رضایی گفت: به علت فرونشست دشت مهیار که در نزدیکی شهرک صنعتی رازی است امکان حفر چاه برای آب شرب در این منطقه وجود ندارد و باید آب آشامیدنی به این شهرک منتقل شود یا چاه خریداری شود.

اجرانشدن مصوبات ستاد تسهیل سفر استان،بهره بالای تسهیلات بانکی، اجرا نشدن طرح بخشودگی جرائم بانکی، مشکلات مربوط به ارزش افزوده و ایجاد تورم، اجرای 120درصدی قانون در استان اصفهان،نیاز به احداث یک شعبه از اتاق بازرگانی در شهرضا، آسفالت نبودن برخی از مناطق صنعتی و مشکلات مربوط به استانداردسازی از مشکلاتی بود که توسط صنعتگران در مناطق صنعتی شهرستان شهرضا مطرح شد.

در این سفر ،استاندار اصفهان و هیأت همراه از 6واحد صنعتی شهرک رازی شهرضا بازدید کردند.

شهرک شیمیایی رازی شهرضا در 25 کیلومتری شمال شهرضا در فضایی به مساحت 1400هکتاراحداث شده است.

520واحد صنعتی در این شهرک مجوز فعالیت گرفته که 140واحد فعال ومابقی نیمه کاره، تعطیل شده و یا به صورت زمین است.

ظرفیت اشتغال تعریف شده این شهرک شیمیایی 15هزار نفر بوده که در حال حاضر 6هزار نفر در آن مشغول فعالیت هستند.

در حال حاضر 5شهرک صنعتی در شهرستان شهرضا فعال است.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر ،23روستا و 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
اخبار مشابه
Designed and Powerd by Afrang