کد خبر : 175491 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 14 2019 9:54PM - 2019/03/14
0 نفر 0 نفر

باحضور معاون وزیر کشور

از پیشکسوتان و دانشجویان شاخص دانشگاه آزاد شهرضا تجلیل شد

سیناخبر- به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا و با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیرکشور از 70نفر از پیشکسوتان و دانشجویان دانشگاه آزاد شهرضا تجلیل شد.

از پیشکسوتان و دانشجویان شاخص دانشگاه آزاد شهرضا تجلیل شد

به گزارش سیناخبر معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور روز پنجشنبه در مراسم سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا  که در محل سالن همایش این دانشگاه برگزارشد،گفت:دانشگاه آزاد دانشگاهی است که زاده انقلاب و دست پرورده امام خمینی (ره) است.

مهدی جمالی نژاد تصریح کرد: نباید اجازه داد فعالیت دانشگاه آزاد که40سال در رشد و توسعه کشور سهیم بوده ، متوقف شود.

جمالی نژاد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نیازمند یک بازخوانی و باز اندیشی است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نقش به سزایی در رشد،پیشرفت و توسعه پایدار وتوسعه شهرضا داشته و حیف است که این نقش کمرنگ شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور تصریح کرد  : بهتر است در گام دوم و دهه پنجم انقلاب رشد و نمو و جهشی  را در دانشگاه آزاد اسلامی ببنیم در حالیکه در 40سال ابتدای رشد آن بی نظیر بوده است.

جمالی نژاد افزود:دانشگاه های آزاد کشور در زمینه ایجاد عدالت آموزشی نقش موثری داشته اند.

وی گفت: من دانش آموخته دانشگاه های شهید بهشتی ،صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان هم بوده ام اما دانشگاه آزاد شهرضا تاثیر زیادی در شخصیت کاری و به ویژه در کتاب هایی که نوشته ام داشته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور تصریح کرد: رشته های تدریسی، اساتیدو کادر آموزشی دانشگاه آزاد شهرضا منحصر به فرد بودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم بااشاره به  صدور بیانیه گام دوم انقلاب  توسط مقام معظم رهبری  گفت: هفتمین محور این بیانیه که محوری ترین، بنیادی ترین و اساسی ترین محور بوده متوجه دانشمندان و دانشگاهیان است چون اگر این افراد بستر سازی کنند ،همه 6مرحله دیگر به خوبی اجرا می شود.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری تصریح کرد: باید تلاش کنیم دانشگاهمان دانشگاه تمدن ساز باشد.

حجت الاسلام حیدری افزود: نباید مقلد و چشم انتظار کمک غربی ها باشیم تا اگر خواستند به ما کمک کرده یا کمک نکنند و عقب بمانیم .

وی افزود:به فرموده رهبر معظم انقلاب باید به پا خواست و با تلاش شبانه روزی و مجاهدت خستگی ناپذیر از غربیان در پیشرفت جلو زد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: دانشگاه آزاد بستر مناسبی برای تمام پیشرفت های علمی،فکری،مذهبی،فرهنگ اندیشه و اندیشه ورزی است.

 دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت:مدیران دانشگاه های آزاد در حال ارتباط دادن صنعت و دانشگاه هستند و دراین زمینه درحال ایجاد بستر مناسبی هستند.

مسعود همتی تصریح کرد: دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان ظرفیت و پتانسیل عظیمی از دانشجویان و استادان دارد.

همتی افزود:باوحدت و یکدلی می توان آینده ای متفاوت برای کشورمان رقم زد.

وی تصریح کرد: از همه اساتید ،کارمندان و دانشجویان دعوت به کمک و وحدت می کنم تا بتوانیم به خوبی رشد و پیشرفت کنیم.

رییس دانشگاه آزاد شهرضا نیز در این همایش گفت: این دانشگاه در سال 1367 به عنوان یکصد و یکمین واحد دانشگاه آزاد کشور تاسیس شد.

فرید نعیمی تصریح کرد:این دانشگاه هم اکنون متشکل از دانشکده علوم پایه،علوم انسانی،فنی و مهندسی،تحصیلات تکمیلی، داروسازی و مجتمع آزمایشگاهی شهید همت،مجتمع آموزشی و پژوهشی حکیم الهی قمشه ای،مجموعه رفاهی دانشگاه،استخر و پارک آبی،سلف سرویس،چمن فوتبال ،دو خوابگاه و ورزشگاه امام علی (ع) است.

نعیمی افزود: هم اکنون 110رشته شامل 15رشته دکترای تخصصی ،60 رشته کارشناسی ارشد و 35 رشته کارشناسی در دانشگاه آزاد شهرضا تدریس می شود.

وی گفت: دانشگاه آزاد شهرضا تاکنون موفق به کسب رتبه هجدهم کشورو رتبه سوم  استانی شده است .

رییس دانشگاه آزاد شهرضا تصریح کرد: تاکنون بیش از 980عنوان مقاله بین المللی از این دانشگاه منتشرشده که بیش از 9هزارو 400بار به آن ها ارجاع داده شده است.

نعیمی افزود: 85کارگاه و آزمایشگاه علمی در دانشگاه آزاد شهرضا فعال بوده و بیش از 74هزار کتاب در کتابخانه های این دانشگاه نگه داری می شود.

دکتر مهدی جمالی نژاد معاون کنونی عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور در سال های 1385 تا 1388 دانش آموخته دانشگاه آزاد شهرضا بوده ومدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل را از دانشگاه آزاد شهرضا کسب کرده  است.

در پایان این مراسم از زحمات دکتر فرید نعیمی رییس دانشگاه آزاد شهرضا  توسط فرماندار شهرستان شهرضا تجلیل شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در شانزدهم اسفندماه سال 1367 با 25 دانشجوی رشته فیزیک کار خود را آغاز کرد و اکنون چهار هزار دانشجوی این دانشگاه در ۱۵ رشته دکترا، ۶۵ رشته کارشناسی ارشد و ۳۵ رشته کارشناسی تحصیل می‌کنند.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر در 70کیلومتری جنوب اصفهان قراردارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang