کد خبر : 175474 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 13 2019 7:28PM - 2019/03/13
0 نفر 0 نفر

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت:

اجرای طرح کتابخانه گردی در شهرضا اجرا شد

سیناخبر - رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: اجرای طرح کتابخانه گردی در شهرضا با حضور مردم و مسئولان اجرا شد.

اجرای طرح کتابخانه گردی در شهرضا اجرا شد

فاطمه پورخاقان در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر گفت: انجام این طرح نقش مهمی در ترویج مطالعه کتاب و کتابخوانی دارد و باید با همکاری بخش های مختلف اداری و تشکل ها گسترش یابد.

وی با اشاره  به مناسبت 15 سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه ها عمومی کشور گفت: حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در کتابخانه های عمومی و آشنایی آنها از وضعیت این مراکز موجب فرهنگ سازی و توسعه مطالعه است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: کتابخانه گردی طی مصوب شورای فرهنگ عمومی سال گذشته به تصویب رسیده و در شهرستان کتابخانه علامه طباطبایی به عنوان پایلوت طرح کتابخانه گردی در نظر گرفته شده است.

پورخاقان خاطرنشان کرد: حضور مسئولان در کتابخانه های عمومی موجب یک ارتباط و تعامل بهتر بین کتابداران مسئولان و عموم مخاطبان می شود.

وی گفت: قدیمی ترین کتابخانه در شهرستان کتابخانه علامه طباطبایی است که در سال 1346 فعالیت خود را شروع کرده است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: کتابخانه علامه طباطبایی دارای حدود 40 هزار نسخه کتاب و 3700 عضو فعال است.

پورخاقان ایجاد انگیزه و زمینه سازی برای تشویق مردم به کتابخوانی را از برنامه های مهم کتابخانه ها برشمرد و بیان داشت: تداوم اجرای این طرح ملی و سایر برنامه های متنوع از عوامل ایجاد اشتیاق به مطالعه و دوستی با کتاب و کتابخوانی است.

وی شاخص ترین کار در این مدت را جمع آوری کتاب ها از نویسندگان شهرضا و تشکیل گنجینه آثار مکتوب و مولفان و مخاخر شهرستان شهرضا دانست و افزود: تا کنون 521 عنوان کتاب از 310 نویسنده شهرضایی در این گنجینه جمع آوری شده است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: در پایان به کتابداران که در طی یک سال به عنوان خادمان فرهنگ به عموم مخاطبان ارائه خدمات دادند تقدیر و تشکر شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang