کد خبر : 175258 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 16 2019 4:02PM - 2019/02/16
0 نفر 0 نفر

شهرضا خروشید

سیناخبر- در راهپیمایی امروز مردم شهرضا ورزشکاران، معلمان و دانش آموزان، بازاریان، رانندگان تاکسی، دانشجویان و اساتید دانشگاه، کارگران، هنرمندان و رانندگان اتوبوس و کامیون همه حضوری پرشکوه داشتند.

شهرضا خروشید

 به گزارش سیناخبر مردم شهرضا صبح امروز با وجود بارش باران حدود ساعت 9:30 از میدان تاسوعا به سمت میدان حر راهپیمایی کردند.

در ساعات اولیه راهپیمایی در میدان تاسوعا یکی از پیرمردان بازاری را دیدم که خاطره روز پایین کشیدن مجسمه رضا شاه از وسط همین میدان را برای نوه اش تعریف می کرد و می گفت: آن روز آقای صدری با کمک مردم مجسمه را به یک ماشین بزرگ بستند و پایین کشیدند و از آن روز به بعد به صدری بت شکن معروف شد.

دختر نوجوانی به من می گفت: ما چیزی از روزهای انقلاب یادمان نمی آید ولی الان خوب می دانیم که دوست نداریم کشورمان مثل سوریه و عراق به دست داعش و آمریکای جنایتکار بیفتد.

یکی از معلمان شهرضایی که از فعالان دوران انقلاب و از دوستان شهید همت هم بود می گفت: امروز وقتی از میدان ژاندارمری قدیم و روبروی شهربانی رد می شدم خاطرات روزهای راهپیمایی برایم زنده شد که از چهارراه حکیم فرزانه شروع می کردیم و ژاندارم ها از پشت بام شهربانی به طرف مردم شلیک می کردند تا متفرق شوند.

یکی از دانش آموزانی که امروز همراه معلمانش آمده بود می گفت : پدرم برایم تعریف کرده که قبل از انقلاب درس خواندن به این راحتی نبود و بچه های روستاهای کهرویه و هونجان و اسفرجان و سایر روستاها فقط تا دوره ابتدایی می توانستند در روستایشان درس بخوانند. رفت و آمد به شهر هم به خاطر نبود جاده و وسیله نقلیه خیلی سخت بود و به همین خاطر خیلی ها قید درس خواندن را می زدند و سطح سواد مردم پایین بود.

مردم شهرستان شهرضا با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا به طرف میدان حر که محل تجمع بود آمدند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست نفرت و انزجار خود را از آمریکا و اسراییل نشان دادند.

امروز همزمان با شهرضا مردم شهر منظریه و 4 روستای کهرویه، امین آباد، اسفرجان و هونجان هم راهپیمایی کردند.

شهرستان شهرضا با جمعیت 160 هزارنفر و شهرهای منظریه و شهرضا و 23 روستا در 70 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang