کد خبر : 175021 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 7 2019 12:49PM - 2019/01/07
0 نفر 0 نفر

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا:

96هزارنفر از مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند

سیناخبر- معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان شهرضاگفت: 96هزارنفر از جمعیت 128 هزارنفری دارای شرایط دریافت کارت هوشمندملی در شهرضا،این کارت را دریافت کردند.

96هزارنفر از مردم شهرضا کارت هوشمند ملی دریافت کردند

به گزارش سیناخبر محمدحسین داراب در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا که درمحل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: 30درصد مردم شهرستان هنوزبرای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکردند.

داراب تصریح کرد: می طلبد مردم برای انجام امور مربوط به ثبت نام کارت ملی هوشمند سریع تر اقدام کرده واین کار را به پایان سال محول نکنند.

وی افزود: امسال هزار و 701مورد ولادت،844مورد ازدواج و 662مورد وفات ثبت شده اما به علت نبود دفتر طلاق در شهرستان آمار طلاق در شهرضا صفر است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا گفت: آمار ولادت ،ازدواج ووفات نسبت به سال گذشته به ترتیب  6و 2دهم،13و4دهم و 7و4دهم کاهش داشته است.

داراب بابیان اینکه آمار به تنهایی نشان دهنده وضعیت جامعه نیست افزود: پژوهش های مبتنی بر آمار ثبت احوال می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه باشد.

وی تصریح کرد: کاهش آمار وفات نسبت  به سال گذشته نشان دهنده افزایش امید به زندگی در شهرستان بوده که عملکرد خوب متولیان حوزه سلامت در این شهرستان را نشان می دهد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا تصریح کرد: آمار ثبت احوال مرجع برنامه ریزی برای همه دستگاه ها است.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا نیزگفت: امسال نام های امیرحسین، امیرعلی و امیرعباس و فاطمه، رها و حلما به ترتیب بیشترین فراوانی نام پسر و دختر در شهرضا را به خود اختصاص داده است.

علیرضا صدری تصریح کرد: برای 70 درصد از مردم شهرضا کارت ملی هوشمند صادر شده و 30 درصد از مردم هنوز اقدام به دریافت کارت ملی هوشمند نکرده‌اند.

صدری با بیان این‌که کارت ملی قدیم تا آخر امسال بیشتر اعتبار ندارد و قابل تمدید هم نیست، افزود: از سال آینده اطلاعات کارت شناسایی قدیمی از سیستم حذف می‌شود و ادارات و نهادهای دولتی و بانک‌ها کارت شناسایی قدیم را قبول نمی‌کنند.

وی گفت: اطلاعات کارت‌های ملی قدیمی افرادی که برای ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام کرده اما برای دریافت آن مراجعه نکرده اند، از پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور حذف شد.

رییس اداره ثبت احوال شهرضا تصریح کرد: دو ایستگاه ثبت نام کارت ملی هوشمند در شهرضا روزانه ظرفیت خدمات رسانی به 300نفر را دارد.

صدری افزود: سال گذشته در ماه پایانی سال به علت حجم بالای جمعیت مراجعه کننده با مشکلاتی در ثبت نام افرادبرای کارت ملی هوشمند مواجه بودیم اما هم اکنون پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی گفت: می طلبد مردم هرچه زودتر برای ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

طرح صدورکارت هوشمند ملی از سال 1393در شهرضا اجرا شد.

شهرستان شهرضا باجمعیتی حدود 160هزارنفر ، دو شهر شهرضا و منظریه و 23 روستا در 70کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang