کد خبر : 175013 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 7 2019 11:54AM - 2019/01/07
0 نفر 0 نفر

فرماندار شهرستان شهرضا گفت:

ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می تواند موتور محرکه اقتصاد باشد

سیناخبر - فرماندار شهرضا گفت: ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می تواند موتور محرکه اقتصاد در کشور و به ویژه شهرستان شهرضا باشد.

ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه می تواند موتور محرکه اقتصاد باشد

علی اصغر رفیعی نژاد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سپهر آباد شهرضا اظهار داشت: تعامل صنعت و دانشگاه به عنوان بازوی محرکه تولید علم و توسعه توانمندی است و تکمیل زنجیره صنعت و دانشگاه به شکل علمی و اصولی می تواند پیشرفت بخش های مختلف جامعه را رقم بزند.

وی افزود:  ضور دانشگاه ها به صورت عملی در صنعت و بر عکس می تواند دانشگاه را به سمت کارآفرینی و صنعت را به سمت علمی شدن سوق دهد.

فرماندار ضهرضا حلقه مفقوده ارتباط میان صنعت و دانشگاه را نبود بسترهای لازم برای حضور دانشگاه در صنعت و برخوردار نبودن صنعت از یافته های علمی دانست و افزود: این وضعیت در نهایت منجر به تضعیف بخش اقتصاد خواهد شد.

رفیعی نژادبا بیان این که تعامل دانشگاه و صنعت نیازمند اعتماد سازی است، گفت: دانشگاه هابستر ساز رشد و بالندگی در صنایع هستند که باید این ارتباط موثر برقرار شود.

فرماندار شهرضا با اشاره به ضرورت تولید علم مفید در دانشگاه ها برای به کارگیری در حوزه های مختلف، گفت: باید پایان نامه ها در دانشگاه های شهرستان به سمت عملیاتی شدن در حوزه صنعت و سایر زمینه ها سوق داده شود تا گره گشای مشکلات موجود در شهرستان شود./خبرگزاری مهر

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang