کد خبر : 144767 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 4 2018 11:33PM - 2018/12/04
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

تقویت آموزه های دینی و ترویج معروفات، راهی بر کاهش منکرات است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: تقویت آموزه های دینی و ترویج معروفات، راهی بر کاهش منکرات است.

تقویت آموزه های دینی و ترویج معروفات، راهی بر کاهش منکرات است

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی در جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گفت: توجه به معروفات در جامعه باید به یک فرهنگ غالب تبدیل شود زیرا اگر به معروفات توجه شود از منکرات کم خواهد شد.

وی تصریح کرد: شناساندن منکرات و معروفات مهمترین راه پیشگیری از منکرات است.

امام جمعه شهرضا گفت: زبان نرم و خوش اخلاقی با مردم بهترین روش برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که باید از کسی که 30 سال زحمت کشیده، قدر دانی شود گفت: قدر دانی از زحمات افراد خود یک معروف است.

وی با اشاره به این که هر هفته به یکی از مدارس سطح شهرستان سر میزنم گفت: در یکی از مدارس به دانش آموزانی که قرآن حفظ می کردند امتیاز داده میشد و نسبت به امتیاز به دانش آموز جایزه داده می شد این امر معروف خوبی است که باید در کل مدارس شهرستان انجام شود.

امام جمعه شهرضا گفت: آموزش سبک زندگی سالم توسط نهادهای فرهنگی، توجه بیشتر نهاد آموزش و پرورش به توسعه کارهای فرهنگی، دینی و آشنایی با فرهنگ اسلامی در بین دانش آموزان یکی دیگر از مواردی است که موجب کاهش منکرات خواهد شد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که افتخار هر مملکت به مغزهای علمی و متفکر آن کشور است گفت: باید ما نیز آموزش و پرورش و دانشگاه ها را در پرورش جوانان یاری کنیم.

وی دانشگاه و حوزه علمیه را مایه افتخار هر شهر دانست و افزود: باید روز دانشجو برای دانشجو ها کار های شاخص انجام شود

امام جمعه شهرضا با بیان این که اگر بخواهیم دشمن را خلع سلاح کنیم، باید به دانشجو اهمیت دهیم  گفت: جشن روز دانشجو باید با رعایت موازین شرعی و دینی انجام شود.

حجت الاسلام یعقوبی  گفت: جلسه ستاد احیا بسیار مهم بوده و نباید کسی وسط جلسه بیرون برود چه کاری مهم تر از احیایی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی با بیان این‌ که باید نظارت بیشتری بر عملکرد ادارات و اصناف وجود داشته باشد، بیان کرد: عدم رعایت شئونات اسلامی مانند حجاب از سوی کارمندان زن یا استفاده از حلقه طلا توسط کارمندان مرد پسندیده نیست.

امام جمعه شهرضا گفت: حجاب در برخی از دانشگاه های شهرضا وضعیت خوبی ندارد باید دانشجو را طوری تربیت کرد بیرون و داخل دانشگاه حجاب را به نحو احسنت رعایت کند.

حجت الاسلام یعقوبی  با انتقاد از بدگویی برخی افراد نسبت به برخی از مسئولان، اظهار کرد: نسبت‌های ناروا به افرادی که سالیان درازی از عمر خود را صرف خدمت به مردم کرده‌اند، شایسته نیست و باید با افرادی که اینگونه رفتار می‌کنند، برخورد شود.

وی با اشاره به این که هیچ کس به اندازه من با مردم در ارتباط نیست و از مشکلات مردم از نزدیک خبر ندارد گفت: ما در بحث کامیون داران اولین کسی بودیم که وارد شدیم.

امام جمعه شهرضا گفت: باید آبروی مردم را حفظ کرد آبروی مردم از همه چیز مهم تر است.

حجت الاسلام یعقوبی   گفت: کسی که یک عمر برای مردم زحمت کشیده را باید حمایت کرد نه این که در سر راهش سنگ انداخت.

وی گفت: در برخی از عروسی ها شب ها سر و صدای زیادی ایجاد می کنند و مردم بسیار اذیت می شوند و بار ها گزار ش داده اند باید این مسئله به صورت جدی پیگیری شود.

امام جمعه شهرضا گفت: حضور نیروی انتظامی در هنگام خروج دانش آموزان به خصوص مدارس دخترانه در ابتدای مدارس ضروری است.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang