کد خبر : 144753 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 1 2018 4:18PM - 2018/12/01
0 نفر 0 نفر

فرماندار شهرستان شهرضا گفت:

جشنواره پخت سمنو فرصت مناسبی برای جذب گردشگر در شهرضا است

سیناخبر - فرماندار شهرستان شهرضا گفت: با برگزاری جشنواره سمنو زمینه های جذب گردشگر مذهبی در شهرضا فراهم می شود.

جشنواره پخت سمنو فرصت مناسبی برای جذب گردشگر در شهرضا است

به گزارش سیناخبر، علی اصغر رفیعی نژاد در یازدهمین جشنواره پخت سمنوی سنتی شهرضا در مسجد حضرت رسول (ص) گفت: پخت سمنوی سنتی شهرضا با پشتوانه هزار ساله با هدف حفظ و احیایی سنت های حسنه بومی، مذهبی برگزار می شود.

وی شهرضا را به عنوان اولین برگزار کننده جشنواره سمنو معرفی کرد و افزود: سالیانه بیش از 2 هزار پاتیل سمنو در شهرضا پخت می شود.

فرماندار شهرستان شهرضا گفت: با ثبت سمنوی سنتی شهرضا به عنوان اثر ناملموس فرهنگی و مذهبی در زمینه های جذب گردشگر و فعالیت های اقتصادی در شهرضا فراهم می شود.

رفیعی نژاد گفت: شهرضا دارای ظرفیت های گردشگری بسیاری است که می توان با فرآوری ظرفیت ها آن را به کشور و جهانیان معرفی کرد.

وی صنعت گردشگری را بهترین مسیر توسعه پایدار دانست و افزود: با هزینه های کم اقتصادی و اجتماعی می تواند توسعه را در شهرستان شهرضا رقم زد.

فرماندار شهرستان شهرضا از مزایای صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال حتی در دور افتاده ترین روستاها با حداقل بودجه و هزینه عنوان کرد و افزود: صنعت گردشگری در شهرضا نیازمند هم افزایی و همدلی تمامی ارگان های دولتی و بخش خصوصی در تامین زیرساخت است.

رفیعی نژاد گفت: تقویت روحیه گردشگر پذیری در بین مردم محلی و بالا بردن سطح آگاهی آن ها در مورد نقش گردشگری در جامعه و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌ های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در کنار تامین زیر ساخت ها امری مهم در توسعه این صنعت است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang