کد خبر : 144744 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 30 2018 4:15PM - 2018/11/30
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

هدف از جنگ نرم و پنهان دشمن دورکردن مردم از عرصه‌ جهاد و مقاومت است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: هدف از جنگ نرم و پنهان دشمن را دور کردن مردم از عرصه‌ جهاد و مقاومت و بی‌اعتنا کردن آن ها به آرمان‌ها دانستند.

هدف از جنگ نرم و پنهان دشمن دورکردن مردم از عرصه‌ جهاد و مقاومت است

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی، قدرت های جهانی را در بسیاری از اهدافشان ناکام کرده است.

وی ترویج یاد و نام شهیدان یکی از عوامل مهم در مقابله با این برنامه دشمن و حفظ مقاومت توأم با شوق و طراوت در ملت خواند و افزود: امروز نگاهبانی یادِ شهداء یک وظیفه است.

امام جمعه شهرضا گفت: مهمترین هدف دشمن در راه اندازی جنگ نرم تضعیف باورهای اعتقادی، دینی و تغییر در افکار و نگرش ملت ایران به ویژه جوانان است.

حجت الاسلام یعقوبی مراکز فرهنگی و آموزشی، خانواده ها و جوانان را از اولویت های مهم تحقق برنامه های فرهنگی اسلامی در جامعه دانست و افزود: دشمن از همه توان و ابزار ارتباطی و رسانه ای برای شبهه افکنی و فتنه انگیزی در ایران اسلامی استفاده کرده که باید با حرکت در مسیر ولایت فقیه مخالفان را ناامید کرد.
وی تصریح کرد: علت پیروزی‌هایی که با وجود مشکلات، تهدید و توطئه‌ها نصیب ملت‌های مقاوم منطقه می‌شود، مقاومت و ایستادگی است.

امام جمعه شهرضا گفت: حفظ فرهنگ اسلامی و دیانت  در بین نسل جوان ضروری است.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: فرهنگی که اجانب تحویل ما بدهند از اسحله ابر قدرت ها هم بدتر است.

وی با بیان این که من هر هفته به مدارس سطح شهرستان می روم سوال اکثر دانش آموزان از اعتقادات است این هجمه های دشمن است که فکر جوانان را مخدوش کرده است باید به شبهات آنان پاسخ داد.

امام جمعه شهرضا  گفت: در تمام مدارس ما باید با حضور امام جماعت نماز اول وقت به پا شود و با حضور حداکثری دانش آموزان باشد.

حجت الاسلام یعقوبی  گفت: مدارس زمینه ساز تعالی فرهنگ و اندیشه ناب محمدی باشند.

وی با بیان این که اگر هر کس به وظیفه خود عمل کند و به حقوق هم احترام بگذارند جامعه ایده آل پدید می آید گفت:

با عمل نیک، کمال و تقوا زمینه ساز ظهور شویم.

امام جمعه شهرضا  با اشاره به حضور با شکوه بسیجیان در 5 آذر ماه در شهرضا گفت: بسیج درایران،عراق،سوریه،فلسطین و لبنان دربرابر استکبار ایستاده است.

حجت الاسلام یعقوبی  گفت:10 آذر روز شهید مدرس است یکی از افتخارات که نصیب شهرمان شده زندگی کردن این مرد در روستای اسفه شهرضا بوده است.

وی با بیان این که شهید مدرس یک رجل سیاسی الهی مذهبی است گفت: یکی از مهمترین ویژگی هایش شجاعت بود.

امام جمعه شهرضا  با اشاره به شجاعتی شهید مدرس که توانست در مقابل ظلم رضا خان بایستد گفت: رضا خان به شهید مدرس گفت از جان من چی می خواهی و شهید مدرس گفت می خواهم که تو نباشی و این نشان از تقوا و شجاعت شهید مدرس بود.

حجت الاسلام یعقوبی  گفت: باید  سخن شهید مدرس که گفت سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است را همیشه دنبال کنیم.

وی با بیان این که مجلس به گفته امام (ره) در راس همه امور است و همه باید پایبند به قانون باشند گفت: امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی بدون ترس باید با شجاعت حق مردم را در مجلس دنبال کنند.

 

 

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang