کد خبر : 144743 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 28 2018 11:03PM - 2018/11/28
0 نفر 0 نفر

فرماندار شهرستان شهرضا گفت:

گفت و گوی احزاب در فضای همدلی موجب پیشرفت و توسعه شهرستان است

سیناخبر - گفت و گوی احزاب و جناح ها فکری مختلف در فضای همدلی موجب پیشرفت و توسعه شهرستان خواهد شد.

گفت و گوی احزاب در فضای همدلی موجب پیشرفت و توسعه شهرستان است

علی اصغر رفیعی نژاد در نشست هم اندیشی احزاب و فعالان سیاسی با فرماندار شهرستان در فرمانداری شهرضا گفت: وظیفه ما به عنوان نیروهای انقلابی، سیاسی روشنفکر و متدین این هست که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را هر چه با شکوه تر برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در میدان سیاست باید به سمت تفکر خرد جمعی حرکت کرد و خانه احزاب، می تواند زمینه ساز حضور پر رنگ احزاب در فعالیت های مختلف در جامعه باشد.

فرماندار شهرضا گفت: تشکیل خانه احزاب در شهرستان به گفتمان سازی و به برقراری روابط مدنی بین احزاب و جریان های سیاسی منجر می شود.

رفیعی نژاد گفت: با راه اندازی خانه احزاب تمامی جریان ها و نگرش های سیاسی شهرستان در این خانه جمع شده و حزبی مورد پذیرش قرار می گیرد که خدمات بیشتر و بهتری به مردم ارائه کرده باشد.

وی گفت: باید صادقانه مسائل را با مردم در میان گذاشت زیرا مردم از شنیدن واقعیت های موجود در جامعه بیش از وعده های غیر قابل اجرا استقبال می کنند.

وی به اختلاف سلیقه در جامعه اشاره کرد و افزود: ما روی اصول انقلاب و منافع ملی اختلاف نظر نداریم باید دور هم جمع شویم و با هم افزایی در شهرضا با صدای بلند فریاد بزنیم در صحنه هستیم.

فرماندار شهرضا با بیان این که باید با شناسایی ظرفیت های موجود فکری و سیاسی احزاب در شهرضا جهت امید آفرینی و انسجام ملی استفاده کنیم گفت: نظر از شما پیگیری و کار از ما خواهد بود.

رفیعی نژاد گفت: مسائل اخیر نباید موجب یاس و ناامیدی در بین جوانان و نوجوانان شود در این صورت جامعه ما به یک بی تفاوتی اجتماعی تبدیل می شود.

وی تصریح کرد: اگر جامعه ای به بیخیالی اجتماعی تبدیل شد فروپاشی بنیان های اخلاقی در جامعه شروع می شود.

فرماندار شهرضا گفت: هر فرهنگی که اخلاقیات را از دست داد از محتوا خالی و نابود می شود.

رفیعی نژاد بی تفاوتی به مسائل اجتماعی جامعه را آفتی بزرگ خواند و افزود: کسانی که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت باشند راه را برای افراد کج اندیش و کجرو باز کرده و در نتیجه جامعه با بحران مواجه می شود.

وی تصریح کرد: نباید کلمه " به من چه " و " به تو چه " در جامعه ریشه بدواند زیرا مشکلات جامعه به همه ما مربوط شده و باید با هم برای حل آن تلاش کنیم.

فرماندار شهرضا گفت: : بستر سازی برای تقویت ارتباط و گفت و گوی سازنده میان جریان های مختلف سیاسی در شهرضا ضروری است.

رفیعی نژاد گفت:

وی اظهار کرد: نمی توانیم منکر وجود نحله های فکری مختلف در جامعه شد زیرا هیچ کس قادر به حذف هیچ جریان فکری نیست و این مسئله را تجربه کرده ایم.

فرماندار شهرضا گفت: حذف یکدیگر قطعا با تخریب همراه است بنابراین بهترین راه گفت و گو است ما به عنوان دستگاه سیاسی این آمادگی را داریم که بسترهای گفت و گو و تبادل نظر را بین تمامی گروه ها برقرار کنیم.

رفیعی نژاد هدف از برگزار ی این جلسه را ایجاد زمینه همدلی و همکاری و موضع گیری مشترک در مورد اصول کلی نظام و امنیت ملی و منافع ملی و مسائل اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی شهرستان دانست.

فرماندار شهرضا گفت: سیاسیون نباید فضا را در عرصه اطلاع رسانی خالی کنند بلکه با رصد فضای مجازی در صورت لزوم به برخی از اخبار نادرست و غیر شفاف باید پاسخ دهند.
رفیعی نژاد اظهار داشت: برای ایجاد امید، اعتماد بین مردم و مسئولان باید اطلاع رسانی صحیح صورت گیرد چرا که اگر این روزها در مقابل این همه پمپاژ خبر منفی سکوت کنیم دیوار بی اعتمادی بین ملت و نظام بلند می شود.

وی گفت: ضد انقلاب فهمید جنگ نظامی و سخت در برابر این ملت غیور جواب نمی دهد بنابراین رو به جنگ های اقتصادی و فرهنگی که زیان بار تر و پر آسیب تر هستند آورده است.

وی با بیان این که با ایجاد وحدت حول محور منافع ملی مردم را به آینده روشن امیدوار کنیم گفت: برای برون رفت از آسیب های اقتصادی همدلی، صبر و استقامت مردم نیاز است.

فرماندار شهرضا گفت: احزاب پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و می توانند بسیاری از اعتراضات منطقی را که ممکن است در آینده به اعتراضات اجتماعی منجر شوند مدیریت و جلوگیری نمایند.

رفیعی نژاد گفت: زمینه را برای نشست ها بیشتر با احزاب شهرستان شهرضا فراهم خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهید دشمنان با فشار اقتصادی و بهره گیری از امپراطوری رسانه ای اقدام به ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم کنند.

فرماندار شهرضا گفت: باید اطلاع رسانی درست، شفاف و به موقع داشته باشیم و کارهای بزرگی که در ۴۰ سال گذشته انجام شده است را به خوبی برای مردم منعکس کنیم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang