کد خبر : 144738 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 27 2018 2:46PM - 2018/11/27
0 نفر 0 نفر

آسمان هنر شهرضا ستاره باران شد

نکوداشت استاد صدرالدین حجازی شهرضائی در شهرضا برگزار شد

سیناخبر - مدیر اجرای برنامه گفت: مراسم تجلیل و نکوداشت استاد صدرالدین حجازی شهرضائی در شهرضا برگزار شد.

نکوداشت استاد صدرالدین حجازی شهرضائی در شهرضا برگزار شد

به گزارش سیناخبر، رحمت الله ( پژمان ) پژوهان  در مراسم  تجلیل و نکوداشت استاد صدرالدین حجازی  گفت : همزمان با سالروز شب تولد حضرت پیامبر اعظم  (ص)  و حضرت امام جعفر صادق (ع ) مراسم  تجلیل و نکوداشت از فعالیت های هنری بیش از نیم قرن استاد صدرالدین حجازی  در خصوص  هنرهای نمایشی و بازیگری تئاتر، سینما و تلویزیون ایران و با حضور جمع کثیری از هنرمندان ؛ مسئولان و فرهیختگان شهرضایی برگزار گردید .

وی یکی از بهترین راه برای تعالی فرهنگ و هنر را تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان دانست و افزود: تحول در بخش فرهنگی جامعه زمینه ساز تحول در سایر بخش ها است.

مدیر اجرای برنامه گفت:  قدردانی و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت نوعی مقابله با تهدیدهای فرهنگی و جنگ نرم دشمنان است.

پژوهان با اشاره به نقش و جایگاه هنر و هنرمند در پویش و بالندگی جامعه، بر ضرورت تکریم هنرمندان تاکید کرد و افزود: جامعه ای که قدر شناس هنر باشد  ؛  قدر و منزلت هنرمندانش را بداند جامعه ای پایدار، مانا و پویا است.

وی تصریح کرد: تاثیرگذاری این مراسم ها در زمان حیات هنرمندان باعث تشویق و دلگرمی آنها و انگیزه بیشتر برای هنرمندان جوان می گردد.

مدیر اجرای برنامه با بیان این که زمینه های قدردانی از هنرمندان باید در زمان حیات آنها بیشتر فراهم شود   گفت: باید بسترهای برگزاری جشن تجلیل از هنرمندان ایجاد شود نه این که در غم از دست دادن آنها مراسم برگزار کنیم.

پژوهان با بیان این که هنر به معنای واقعی نگاهی جاودانه دارد عنوان کرد: هنرمندان می‌توانند با ارائه آثار خود، مردم را با معنای واقعی هنر آشنا کنند.

وی گفت: برای نهادینه شدن یک اندیشه و تفکر در جامعه بهترین ابزار، هنر است چراکه با استفاده از هنر موضوعات مختلف به نسل‌های آینده منتقل می‌شود.

مدیر اجرای برنامه  گفت: هیچ منزلتی همانند هنر نیست زیرا ' هنر '، باقی، ماندگار و پویاست و جامعه ای که قدرشناس هنروهنرمند باشدجامعه ای مانا و بالنده است .

وی خدمت به هنرمندان و عرصه هنر را افتخار و سعادت خواند و تلاش و همت هنرمندان در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ارزشمند در جامعه با ارائه آثار هنری خود را ارج نهاد.

مدیر اجرای برنامه  گفت:  در این آیین با حضور آقایان ابوالفضل پور عرب اسطوره سینما و تئاتر  امراله احمد جو کارگردان برجسته سریال روزی روزگاری  و تفنگ سر پر،  حسن اکلیلی و همچنین اکران فیلم کوتاه مستند از صرافخانه عبداله ... تا فستیوال آوینیون تولید شهرضا فیلم و موسسه کلاکت به کارگردانی داود قدسی و اجرای موسیقی اصیل و  مخصوص این نکوداشت به سرپرستی و آهنگسازی استاد احمد مجیری و گروه موسیقی ماهور  با اهدای لوح تقدیر از زحمات سرپرست‌های گروه‌های نمایشی، هنرمندان و پیشکسوتان هنر شهرضا که سالیان سال در زمینه  هنرهای نمایشی و موسیقی در شهرستان فعالیت داشتند قدردانی گردید .

پژوهان در پایان  ضمن سپاس از یار دیرینه و همیشه در صحنه آقای فضل اله باباربیع و زحمت کشان در موسسه سینما سرو و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا خصوصا استاد جعفری و از حضور مردم هنرمند و هنر دوست شهرضا و جامعه خبری قدر دانی کرد و گفت: مردم خوب فرهیخته و فهیم شهر ما همیشه موجب دلگرمی و مایه افتخار هستند.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang