کد خبر : 144573 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 2 2018 11:43PM - 2018/11/02
0 نفر 0 نفر

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت :

ضعف عملکرد بانک های شهرضا در ارائه تسهیلات اشتغالزایی باید رفع شود

سیناخبر - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت :عملکرد ضعیف بانک ها در شهرضا موجب کاهش جذب اعتبارات شهرستان در استان شده است.

ضعف عملکرد بانک های شهرضا در ارائه تسهیلات اشتغالزایی باید رفع شود

به گزارش سیناخبر، محمد علی شجاعی عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرضا که در سالن شهید باهنر فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: بانک های شهرستان باید تا 15 روز آینده مشکلات سرمایه‌گذاری و تسهیل فرایند واگذاری تسهیلات اشتغالزایی را در شهرستان بر طرف کرده و گزارش آن را به فرمانداری بدهند.

وی تصریح کرد: مدیران شعب بانک‌های شهرضا باید پرونده‌های درخواست تسهیلات اشتغالزایی را تا مشخص شدن نتیجه، پیگیری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: مدیران شهرستان در مقابل تعطیلی واحدهای تولیدی مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

شجاعی با بیان این که امروز نیاز به مدیران دلسوز و کار آمد است افزود: مدیرانی که نسبت به وضعیت جامعه و رضایت مردم تلاش نمی کنند دیگر قرار نیست به پست مدیریتی ادامه دهند.

وی با بیان این که ظرفیت های اشتغالزایی در شهرستان شهرضا بسیار بالا بوده گفت: متاسفانه به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران رتبه شهرستان در زمینه جذب تسهیلات فراگیر در استان 13، تسهیلات مشاغل خانگی 24 ، اشتغال روستایی 6 و کارورزی 18 است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت : نبود حس مسئولیت در برخی مدیران موجب شده طبق آخرین سرشماری ، جمعیت فعال شهرضا 53 هزار نفر شود و نرخ بیکاری شهرستان 9.8 دهم درصد که از
مجموع 20 هزار دانش آموخته شهرضایی ، چهار هزار نفر بیکار می شوند.

شجاعی با بیان این که قوانین و مقررات مصوب شده و کسی حق ندارد فتوای اضافی صادر کند گفت: خود مختاری در عملکرد ادارات و بانک‌ها شهرستان بی‌معنا است.

وی مهاجرت از روستا به شهر را یکی از مشکلات استان اصفهان برشمرد و افزود: کاهش جمعیت روستایی استان، ناشی از عدم اجرای توسعه متوازن بوده است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang