کد خبر : 144198 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 11 2018 1:57PM - 2018/09/11
0 نفر 0 نفر

با همکاری مردم؛

شهرضا امسال از نظر تامین آب شرب، تابستان نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت

سیناخبر- فرماندار شهرستان شهرضا گفت: علاوه بر همکاری و فعالیت مطلوب ادارات، مردم نیز با صرفه جویی و همراهی هایشان، در شرایط خشکسالی و کم آبی بسیار موثر بودند.

شهرضا امسال از نظر تامین آب شرب، تابستان نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت

به گزارش روز سه شنبه سیناخبر علی اصغر رفیعی نژاد در جلسه شورای پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرضا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط خشکسالی سختی آب شرب چاه ها کمی بالا بوده و در مزه آب نیز تاثیر داشته، گفت: بر اساس بررسی ها و کلرسنجی های انجام شده، نیترات آب شرب حلقه های چاه شهرستان از میزان استاندارد بسیار کمتر بوده و آلودگی خاصی ندارد.

رفیعی نژاد تصریح کرد: آب شرب شهرضا از نظر شیمیایی کاملا سالم بوده و بالا بودن سختی آب دلیل بر آلودگی میکروبی آن نیست.

وی افزود: می طلبد تا ادارات شهرضا برای 6 ماهه دوم سال و در خصوص احتمال سیل، آبگرفتگی و یخ زدگی برنامه ریزی و آمادگی لازم را داشته باشند.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه احتمال یخ زدگی معابر در بهمن ماه در شهرضا زیاد است، بیان کرد: غافلگیری در این شرایط به هیچ عنوان از ادارات شهرستان پذیرفته نبوده و همه اقدامات لازم برای پیشگیری از ایجاد شرایط سخت باید انجام شود.

رفیعی نژاد از عملکرد شایسته کمیته صیانت از باغات شهرستان خبر داد و ادامه داد: پیش بینی امسال، از بین بردن میوه های باغ ها برای زنده نگه داشتن درختان بود که خوشبختانه با تلاش های این کمیته هم درختان و هم میوه ها کاملا سالم ماندند.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: در این ایام، ارائه توصیه های بهداشتی و رعایت نکات ایمنی در حسینیه ها و تکایا ضروری است.

فرماندار شهرضا گفت: در راستای مهار آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیز دستگاه های شهرضا باید آمادگی لازم را داشته باشند.

رفیعی نژاد تصریح کرد: رصد، پیش نگری و برنامه ریزی دقیق برای مشکلات باعث جلوگیری از بحرانی شدن شرایط و حل شدن مسائل می شود.

همچنین رئیس اداره هواشناسی شهرضا با اشاره به رواج مطالبی در فضای مجازی مبنی بر پر باران بودن زمستان پیش رو گفت: این موضوع حتمی نبوده و فقط احتمال بارش زیاد وجود دارد.

ستار سبزعلی تصریح کرد: طبق پیش بینی های انجام شده، در مهر ماه امسال بارشی که در منابع آبی موثر باشد اتفاق نمی افتد.

سبزعلی افزود: در آبان و آذر امسال بارش باران فراتر از حد نرمال پیش بینی شده که در افزایش منابع آبی نیز تاثیر دارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang