کد خبر : 133925 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 8 2018 8:05PM - 2018/08/08
0 نفر 0 نفر

فرماندار در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرضا گفت:

خبرنگاران همدلی و همزبانی را در جامعه تقویت کنند

سیناخبر - فرماندار شهرستان شهرضا گفت: آنچه امروز کشور به آن نیاز دارد اتحاد، یکپارچگی و همبستگی همه سلیقه ها و گرایش های مختلف برای سربلندی ایران اسلامی است.

خبرنگاران همدلی و همزبانی را در جامعه تقویت کنند

به گزارش سیناخبر، در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگاردر نهالستان شهرداری شهرضا برای تجلیل از خبرنگاران شهرستان شهرضا برگزار شد با بیان این که روز خبرنگار یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های تلاشگران عرصه آگاهی و آزادی است گفت: خبرنگاران نقش اساسی در حیات اجتماعی و فرهنگ سازی در جامعه دارند.

وی یاد و خاطره 244 خبرنگار شهید و 50 جانباز و 12 اسیر در جنگ تحمیلی را گرامیداشت و گفت: خبرنگاران برای به ثمر نشستن اهداف والای انقلاب اسلامی تا پای جان تلاش کرده و شهدای عرصه رسانه و خبر نمونه های بارز از جانفشانی آنان در این عرصه هستند.

فرماندار شهرضا روز خبرنگار را فرصتی برای بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت دانست و افزود: خبرنگاران با بهره گیری از اصل تفکر تخصصی و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل روز موضوع های مختلف مورد نیاز جامعه را در ابعاد مختلف دسته بندی شده در اختیار جامعه قرار می دهند.

رفیعی نژاد گفت: امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می رود شفافیت، روشنگری، مردم گرایی، حقیقت جویی و حق طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق محوری و عدالت نگری را سرلوحه خود قرار دهند.

فرماندار شهرضا افزایش امید در جامعه را مهمترین وظیفه خبرنگاران دانست و افزود:خبرنگاران با جریان سازی خبری مثبت در این شرایط حساس زمینه افزایش امید در جامعه را فراهم کنند.

فرماندار خبرنگاران را حلقه اتصال مردم و مسئولان دانست و افزود: باید خبرنگاران بین مردم و مسئولان، مردم و مردم، مسئولان و مسئولان همدلی و اتحاد ایجاد کنند.

رفیعی نژاد با بیان این که در شهرضا همه با هم همزبان هستند گفت: در شهرضا نیاز زیادی به همدلی در باطن داریم شهرضا نیاز به اتحاد و همدلی بین تمام قشرهای جامعه دارد.

فرماندار شهرضا گفت: تیترها در راستای تقویت و اتحاد بین مردم جامعه باشد نه این که باعث تفرقه شود.

رفیعی نژاد گفت: شما امانت دار آگاهی و اطلاعات بوده نباید خبرها جهت دار با سمت و سوی خاص بنویسید.

وی در شهرضا جای تحلیل گران در مباحث سیاسی و اجتماعی را خالی دانست و افزود: ما در شهرضا نیاز اساسی به تحلیل های منطقی و واقع بینانه در مورد مسایل مختلف داریم.

فرماندار مطالعه زیاد را راه برای تحلیل مسایل مختلف عنوان کرد و گفت: خبرنگاران باید مطلب را خلق کنند نه این که تنها آن را نقل کنند.

رفیعی نژاد گفت: امروز باید یاد بگیریم حذف جواب نمیدهد و همه باید با همه سلایق کنار بیایند و آن را در راستای اتحاد و پیشرفت استفاده کنند.

وی اظهار داشت: رسالت خبرنگار شفاف سازی در عملکرد و ارائه خدمات، مطالبه گری حق مردم و کمک در صیانت از حقوق شهروندی است.

فرماندار شهرضا گفت: باید از پیشکسوتان خبرنگاری و آن ها که فرهنگ سازی کرده و راه را برای شما باز کردند تا امروز بتوانید در این مرحله کار کنید و بسیاری از مطالب که روزی گفتن آن در جامعه غیر ممکن بود را امروز به آسانی بیان کنید را باید شناخت و گرامی داشت.

در مراسم تجلیل که به همت فرمانداری، بخشداری، شهرداری و شورای شهربرگزارشدعلی اصغر رفیعی نژاد فرماندارشهرضا، محمدحسین داراب معاون فرماندار، محسن یونسی بخشدارمرکزی شهرضا، حاج مهدی صالحپور رییس شورای اسلامی شهر، رضایی معاون شهردار، حاج کمال خدادادی نائب رییس شورای اسلامی شهر، مرتضی آقاخانی عضو شورا، سید مهدی فاطمی عضو شورا و آرزو قوامی عضو شورا، سیدمجتبی نوابی ، رسول صیادی ومرتضی  شمس  حضور داشتند.

در این مراسم یاد ونام 244 شهیدخبرنگار،  50 جانباز و  12 آزاده سرافراز و  شهید محمدرضا مصدقیان عکاس خبرنگار وهنرمند شهرضایی نیز گرامی داشته شد

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang