کد خبر : 103268 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 15 2018 9:34AM - 2018/05/15
0 نفر 0 نفر

کارشناس امور اجتماعی فرمانداری شهرضا گفت:

امر به معروف و نهی از منکر موجب ارتقاء فرهنگی و سلامت جامعه می شود

سیناخبر - کارشناس امور اجتماعی فرمانداری شهرضا گفت: توجه به این آموزه دینی و الهی موجب اعتلا و سلامت بیشتر جامعه در تمامی حوزه‌ها می شود.

امر به معروف و نهی از منکر موجب ارتقاء فرهنگی و سلامت جامعه می شود

به گزارش سیناخبر، آرزو قوامی در همایش کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر که ویژه معاونین پرورشی آموزش و پرورش، کارشناسان امر به معروف ادارات و همچنین ضابطین قضایی شهرستان برگزار شد گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اولویت‌های اصلی در جامعه اسلامی است و به همین دلیل همه ما باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک آموزه دینی و الهی است و زمانی که این مهم در جامعه رواج داشته باشد جامعه به سمت سلامت و رستگاری سوق داده می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی , نظارت و حقوقی شورای اسلامی گفت : ترویج آموزه های دینی در جامعه ضروری است و همه ما در هر جایگاهی که هستیم باید نسبت به این مهم توجه داشته باشیم.

قوامی با بیان این که برخی از شاخص های ارزشی در جامعه کمرنگ شده گفت: این دوره ضرورت امر به معروف و نهی از منکر برای ارتقائ تعالی دینی و فرهنگی شهرستان را یادآور می شود.

وی با بیان این که باید با هجمه فرهنگی و جنگ نرم دشمن در برابر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما مقابله کرد گفت: امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین سد مقابله ای با تهاجم فرهنگی است.

عضو شورای اسلامی شهرضا گفت: آموزش و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در میان جامعه می تواند توطئه دشمنان را خنثی کند.

قوامی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر اساس نهضت عاشوراست، افزود: امام حسین(ع) برای این فریضه الهی قیام کرد و تمام مسلمانان نیز باید نسبت به انجام آن اهتمام داشته باشند، چرا که امر به معروف و نهی از منکر نشان دهنده مسئولیت مسلمانان نسبت به یکدیگر و عامل امتیاز بخش امت اسلامی از سایر ملت ها است.

وی با بیان این که جامعه که در آن امر به معروف و نهی از منکر بمیرد گویا آن جامعه مرده است گفت: آحاد جامعه و دستگاه های اجرایی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه دینی و وظیفه اجتماعی مسئولیت دارند و باید آن را به بهترین نحو به انجام برسانند.

در پایان آزمون برگزار شد و به افرادی که نمره مطلوب را کسب کرده گواهی آموزشی داده شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang