کد خبر : 103013 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Apr 14 2018 11:54AM - 2018/04/14
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

آموزه های پیامبر رحمت، نسخه شفابخش جهان بحران زده امروز است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: هدف پیامبر اکرم(ص) از بعثت کامل کردن مکارم اخلاق بود.

آموزه های پیامبر رحمت، نسخه شفابخش جهان بحران زده امروز است

به گزارش سیناخبر،  حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته که به مناسبت روز ارتش در گروه 22 توپخانه ارتش شهرضا برگزار شد گفت: اخلاق حسنه پیامبر اسلام (ص) از بشر عصرجاهلیت، انسانی متمدن ساخت و موجب جهانی شدن دین مبین اسلام در دنیا شد که باید ما نیز پیرو آن حضرت در همه خصوصیات اخلاقی باشیم.

 

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که پیامبر با خردورزی و اخلاق‏‏مداری توانست رسالت خود را جهانی کند افزود: رعایت اخلاق و ارزش‏های اخلاقی در هر جامعه ‏ای، از مهم‏ ترین عوامل تعالی و رشد آن جامعه محسوب می‏شود.

وی تصریح کرد: دین باید با اخلاق، معرفت و عدالت جامعه را هدایت کند در غیر این صورت با عرفان، فلسفه، و مناسک حج و حجاب و روزه نمی توان به تنهایی هدایتگر جامعه و مردم باشد.

امام جمعه شهرضا گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بهترین الگوی اخلاق برای بشریت و جهانیان است.

 

 

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که مساجد نقش اساسی و محوری در ترویج فرهنگ اسلامی دارند گفت: مساجد جایگاه مناسبی برای شناساندن جوانان با شیوه های ضد فرهنگی دشمنان است.

وی مساجد را به عنوان مهمترین ساختار برنامه ریزی در جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: ترویج و تقویت ارزش های اسلامی و اخلاقی وظیفه تمام اقشار جامعه است.

امام جمعه شهرضا گفت: نهادینه شدن ارزش های دینی و اخلاقی در جامعه موجب سعادت بشر و مصون نگه داشتن مردم از ناهنجاری ها و انحرافات است.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: جامعه سالم جامعه ای است که در آن گناه نباشد.

 

وی تصریح کرد: همه آن ها که توان دارید گره گشا کار خلق باشید و خدمت به خلق را فراموش نکنید.

امام جمعه شهرضا گفت: شهدا و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، رشادت و سلحشوری های بسیاری از خود نشان دادند که باید این حماسه ها به درستی به مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تبیین شود.

 

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم و معارف اسلامی دانش آموزان استان اصفهان در شهرضا برگزار شد گفت: خوشبختانه ایمان و انس به قرآن و توسعه اخلاق قرآنی درمدارس شهرضا در راس برنامه‌های تربیتی آموزش و پرورش است.

وی اظهار داشت: با قدرت آمریکا از یک‌طرف و سیاست صهیونیست‌ها و همچنین پول و قدرت ایدئولوژی که در عربستان وجود دارد، می‌خواهند جهان اسلام را از اعتقادات و باورهای درست و غنی خالی کنند.

 امام جمعه شهرضا گفت: وظیفه ماست که در برابر این مثلث شوم، وحدت کلمه را حفظ کنیم.

 

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang