کد خبر : 102971 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 8 2018 12:38AM - 2018/04/08
0 نفر 0 نفر

به همت مسئولان :

گره کور پروژه فاضلاب شهرضا بازشد/ 27 اردیبهشت ماه آغاز عملیات اجرای پروژه اعلام شد

سیناخبر- به همت مسئولان گره کور پروژه فاضلاب شهرضا بازشد و مدیر کل آب و فاضلاب استان از آغاز عملیات اجرایی این پروژه از 27 اردیبهشت ماه امسال بعد از انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار خبر داد.

گره کور پروژه فاضلاب شهرضا بازشد/ 27 اردیبهشت ماه آغاز عملیات اجرای پروژه اعلام شد

به گزارش سیناخبر هاشم امینی - مدیر کل آب وفاضلاب استان در جلسه ای که به منظور رفع مشکلات آب و فاضلاب شهرضا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت:تنها راه رهایی شهرضا از آلودگی های زیست محیطی حل مشکل فاضلاب است.

امینی بااشاره به اینکه سریعترین راه حل مشکل فاضلاب شهرضا استفاده از تسهیلات قانونی تبصره 3  تاسیسات آب وفاضلاب است ، تصریح کرد: درشرایط اقتصادی فعلی، دولت هیچ طرح عمرانی جدیدی را آغاز نمی کند.

وی افزود: مفاد این تبصره توسط وزیر ابلاغ شده و می توان با هم افزایی وتعامل دستگاه های مرتبط دراجرای این طرح موفق بود.

مدیر کل آب و فاضلاب استان گفت: بااجرای 40درصد از پروژه فاضلاب شهرضا ،287 کیلومتر از این پروژه تکمیل نشده که به 100میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته و برای تصفیه خانه فاضلاب نیز 35میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

امینی با اشاره به لزوم درنظر گرفتن تسهیلات ویژه بافت فرسوده برای اجرای پروژه فاضلاب شهرضا تصریح کرد:75 درصد از اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه از محل تسهیلات تبصره 3 تامین می شود.

وی افزود: با توجه به نبود آب از مردادماه امسال در سد زاینده رود و بحران کم آبی، تابستان سختی در راه است.

 مدیر کل آب و فاضلاب استان با اشاره به تامین آب شرب شهرضا از منطقه وردشت سمیرم گفت:  چاه های آب این منطقه خشک شده و اهالی این منطقه نیز برای تامین آب شرب شان با مشکل مواجه هستند.

امینی تصریح کرد: نباید پساب آبی که ازمنطقه وردشت به شهرضا منتقل می شود مورد استفاده صنعت قرار گیرد و باید مورد استفاده شهرستان باشد.

وی گفت: اجرایی شدن طرح بلندمدت انتقال آب به این منطقه با ظرفیت ۴۹.۵ لیتر برثانیه، که اقدامات لازم برای این کار توسط آب منطقه ای درحال انجام است ، احیای زندگی و ماندگاری مردم را به دنبال خواهد داشت.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزار نفر در80کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang