کد خبر : 102821 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 12 2018 6:16PM - 1396/12/21
0 نفر 0 نفر

با حضور استاندار

آیین تکریم ومعارفه فرماندار شهرستان شهرضا برگزار شد

سیناخبر- آیین تکریم ومعارفه فرماندار شهرضا با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در محل فرمانداری شهرستان شهرضا برگزارشد.

آیین تکریم ومعارفه فرماندار شهرستان شهرضا برگزار شد

به گزارش سیناخبر استاندار اصفهان در این مراسم گفت: شهرضا شهری فرهیخته دارای دیرینه فرهنگی وارزشمند درزمینه های ، دیانت، فقاهت وشعر وادب است.

محسن مهرعلیزاده بااشاره به اینکه اتفاقات دی ماه امسال آزمون خوبی برای ملت ایران بود،تصریح کرد: خوشبختانه مردم شهید پرور و ولایت مدار بااطلاع از افکار سوء دشمن متوجه شدند و در این آزمون نیزموفق شدند.

مهر علیزاده افزود: مشکلات فقط خاص یک کشور نیست بلکه در هرجای دنیا مشکلات در سطح کشور، استان، شهرستان و روستاها وجود دارد.

وی افزود: درهیچ کشوری به اندازه ایران مدیران دلسوز وجودندارند که تاپاسی ازشب بیداربوده و به امور مردم رسیدگی کنند.

مهرعلیزاده بابیان اینکه دشمنان نظام از آغاز انقلاب تاکنون کمر همت به نابودی جمهوری اسلامی ایران بسته بودند، گفت: آن ها فقط درصدد ازبین بردن آرامش مردم هستند وبعد از انقلاب 8سال جنگ تحمیلی را رقم زده و تحریم ها را بر ما آغاز کردند.

وی تصریح کرد:درطول 8سال دفاع مقدس کشور ما بیش 200هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد.

استاندار بابیان اینکه دشمن همواره به ما ضرر زده وخواهد زد، افزود:این موضوع فقط به خاطر این است که ما به دنبال استقلال و آزادی هستیم و نمی خواهیم مستعمره وزیردست باشیم.

مهر علیزاده اظهار داشت:الگوی جامعه ما امام حسین (ع) بوده که با 72تن از همراهانشان برای زنده ماندن آزادگی ، استقلال ومردانگی تن به شهادت دادند.

وی بابیان اینکه بعضی از افراد برروی نقاط ضعف تمرکز کرده اند، گفت: مشکلات در جامعه وجود دارد اما با به آتش کشیدن وتخریب مغازه ها وآسیب زدن به مردم مشکلات حل نمی شود.

استاندار تصریح کرد: هرجایی که مردم ما از وضعیت جامعه تحلیل داشتند، صبورانه ایستادگی کردند.

مهر علیزاده افزود: اگرسابقه افراد تحریک کننده مردم را بررسی کنیم بعضا افراد وابسته به حکومت سابق ومنافقان بوده اند که سابقه این افراد نشان دهنده ظلمشان به مردم بوده وهست ونمی توانند دلسوز مردم باشند.

وی بااشاره به اینکه فرد انتخابی برای سمت فرمانداری شهرضا ازنیروهای خدوم نظام است اظهارداشت: امیداست فرماندار جدید شهرستان بتواند باحفظ اقتدار ، همدلی ووحدت بین افراد ایجاد کرده و از تجربه هایش بتواند برای رشد وتوسعه وآبادانی این جامعه تلاش کند.

استاندار اصفهان افزود: می طلبد به هنر سفالگری شهرضا پرداخته شود که موجب اشتغال و خودکفایی است.

مهر علیزاده توجه به مسئله بحران آب واستفاده از پساب را مهم دانست و اظهارداشت: بحران آب وجود دارد اما می توان از پساب موجود استفاده کرد.

وی فعال کردن بخش خصوصی در سطح کلان کشوری را ضروری دانست و گفت: بروکراسی سنگین اداری استان اصفهان رادربرخی موارد ناکارآمد کرده وباید این مشکل حل شود.

استاندار تصریح کرد:روسای ادارات با "لبخند اداری" از سرمایه گذاران استقبال کنند چون سرمایه گذاران با کارآفرینی زمینه اشتغال افراد را فراهم می کنند.

مهر علیزاده افزود: درجامعه ای که اشتغال ایجاد نشود اعتقادات دینی مذهبی مردم به مرور زمان ضعیف می شودو فساد در آن به وجود می آید.

وی بابیان اینکه باید متکی به امکانات موجود باشیم،اظهارداشت: دولت درزمینه اشتغال بیکاران بی سواد  ، فارغ التحصیلان و روستاییان تسهیلات کم بهره ارائه می دهد که باید از این فرصت استفاده کرد.

استاندار اصفهان بابیان اینکه بیمه نباید مزاحم کارفرما باشد، گفت: درگذشته طرح استاد شاگردی  اجرا می شد که زمینه اشتغال بسیاری از افراد را فراهم می کرد اما امروزه این طرح به علت مشکلات بیمه اجرا نمی شود.

مهرعلیزاده بااشاره به اینکه زمان آن رسیده که از ظرفیت جوانان در امور اجرایی استفاده شود، تصریح کرد: درزمان جنگ جوانانی مانند شهید همت وشهید باکری ها توانستند فرماندهی کنند ، امروزه هم باید از ظرفیت جوانان که دارای توان مدیریتی بالاتری هستند استفاده کرد.

وی استفاده از بانوان در پست های مدیریتی را ضروری دانست و افزود: بانوان نیمه جمعیتی موثر در زمینه مدیریت هستند.

همچنین امام جمعه شهرضا گفت: نادیده گرفته شدن حق ، تبعیض وبی عدالتی در جامعه ما باعث اعتراض افرادمختلف جامعه شده است.

حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی بابیان اینکه باید مردم را به خوبی بشارت داد ، تصریح کرد: خیلی از افراد منفی گرا اعتقاد دارند کاری انجام نمی شود، این در حالیست که مسئولان با ارائه گزارش عملکرد خود می توانند بااین افکار منفی مقابله کنند.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: استاندار از مدتها قبل پیگیر مشکل بحران آب استان بوده است .

وی اظهارداشت:می طلبد مسئولان استانی به شهرستان ما هم دراین زمینه توجه کنند چراکه از اکنون هشدارهای بی آبی و جیره بندی آب را می شنویم.

امام جمعه شهرضا گفت: روی خوش مسئولان در برخورد با مردم انرژی بخش است.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: رعایت اخلاق الهی ، تقوا و عمل کردن به قرآن از سفارشات پیامبر اکرم (ص)به مدیران بوده است.

در پایان این مراسم علی اصغر رفیعی نژاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان شهرضا معرفی واز خدمات محسن گلابی فرماندار قبلی ومحمدحسین داراب سرپرست فرمانداری تجلیل شد.

رفيعي نژاد پیش از این  به عنوان مشاور و معاون اداري مالي شهرداري خميني شهر مشغول به كار بوده و قبل از آن نیز مسئوليت هاي مختلفي همچون معاونت فرمانداري شهرستان اهواز ،فرماندار شهرستان آبادان، معاونت دفتر توسعه فعالیت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناس مسئول دفتر بازرسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ریاست اداری مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، معاونت شهرداری خمینی شهر و معاونت اداري و مالي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران را در كارنامه خود دارد.

وی دارای مدارک تحصیلی لیسانس اقتصاد، فوق لیسانس برنامه ریزی امور فرهنگی ودکتری مدیریت وبرنامه ریزی فرهنگی است.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود160هزار نفر در80کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang