کد خبر : 102799 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 10 2018 8:20AM - 1396/12/19
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا :

حجاب یک قانون الهی است

سیناخبر- امام جمعه شهرضا گفت: حجاب قانون الهی است وخداوند خود، برای آرامش روحی وروانی بشر آن را تعیین کرده است .

حجاب یک قانون الهی است

به گزارش سیناخبر حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: حجاب یک دستور اسلامی بوده ونباید برای آن مجددا قانون وضع شود .

حجت الاسلام یعقوبی افزود : زنان ما از حضرت زهرا(س) الگو می گیرند وبا امر بی حجابی مبارزه می کنند وتاریخ زمان رضا شاه به عینه این امانتداری زنان به حجاب را به نمایش می گذارد .

وی اظهار داشت : زنان ما با داشتن حجاب از نگاه بیمارگونه بعضی مردان مصون ودرامان هستند.

امام جمعه شهرضا ولادت سراسر سعادت حضرت زهرا (س) وروز مادرو زن را تبریک گفت واذعان داشت : رسالت مادران تربیت دینی واسلامی فرزندان است ومادران بایددر جهت انجام رسالت به نحو احسن کوشا باشند .

وی اذعان داشت: احترام به پدر ومادر در قرآن سفارش شده است و اگر مادرتان در قید حیات نمی باشد به زیارت قبور ایشان بروید وبرایشان طلب مغفرت کنید .

حجت الاسلام یعقوبی افزود: یکی از راه های پیشگیری از طلاق عاطفی، ابراز محبت زن ومرد به همدیگر است ومردان با گفتن جمله ای محبت آمیز از زحمات زنان تشکر کنند .

 امام جمعه شهرضاگفت : همسران نباید در جلوی جمع همدیگر را تحقیر کرده ومایه رنجش یکدیگر شوند.

 حجت الاسلام یعقوبی در ادامه بیان داشت : آبروی مومن از احترام کعبه بالاتر است وافراد نباید از وسایل ارتباطی برای آبروریزی افراد سوء استفاده کنند .

وی تاکید کرد :در روزهای پایانی سال بهتراست کدورت وکینه ها از دل افراد شسته شود وبا دلی بدون کینه به استقبال سال جدید ونیکو برویم .

خطیب نماز جمعه شهرضا به مردم توصیه کرد: کمک به نیازمندان در شب عید فراموش نشود تا همه عید واقعی داشته باشیم.  

امام جمعه شهرضابااشاره به مسئله کم آبی افزود: عمل نظافت در دین اسلام سفارش شده است ولی در حین نظافت وشست وشو در مصرف آب باید صرفه جویی شود .

حجت الاسلام یعقوبی گفت: دشمن در صدد هم سو کردن عقاید مردم ایرن با خودش است دریغ از این که این مردم همیشه بیدار ودر صحنه هستند .

وی ضمن تقدیر وتشکر از برپاکنندگان مراسم سالروز شهادت شهید محمد ابراهیم همت و722 شهید معزز شهرضا اظهارکرد: عظمت ایران اسلامی مدیون خون شهداست و نباید خون شهدا راپایمال کنیم تا مادران وپدران شهدا خون به دل نشوند.

امام جمعه شهرضا در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به آخر سال و روز چهارشنبه سوری، عنوان کرد: برخی که توجه ندارند بدانند هم امنیت روانی جامعه را به هم نریزند و هم مراقب سلامتی خودشان باشندو این امرنظارت خانواده بر فرزندان را می طلبد .

شهرستان شهرضا با جمعیت حدود 160 هزار نفر و  در80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است .

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang