گردشگری
حمام های قدیمی شهرضا

حمام های قدیمی شهرضا

سیناخبر- در شهرستان شهرضا حمام های بسیاری وجود دارد. معماری حمام های قدیمی شهرستان شهرضا از دوران صفویه است.

1397/02/27 نظرات 0 دیدگاه
بقعه متبرکه بی‌بی سیده خاتون(س) شهرضا

گردشگری:

بقعه متبرکه بی‌بی سیده خاتون(س) شهرضا

سیناخبر- نسب این امامزاده بنا به اعتقاد مردم و اهالی شهر به حضرت امام سجاد(ع) می‌رسد، البته برخی بر این باورند که این امامزاده از زنان سیده و شجاع دوران آل‌بویه بوده و برخی دیگر وی را از زنان سیده و عالمه زمان خود، از خاندان آل‌مظفر و مدافع دین و مذهب می‌دانند که با نوعی نیرنگ به دست حکام ظالم وقت به شهادت رسیده است.

1397/02/20 نظرات 0 دیدگاه
غار شاه قنداب

گردشگری:

غار شاه قنداب

سیناخبر- حدود 45 کیلومتر بعد از شهرضا به سه راهی رامشه یا ایستگاه بازرسی شهید امامی می رسید بعد حدود 18 کیلومتر به طرف رامشه بعد از روستای اسد آباد سمت راست یک جاده خاکی وجود دارد که بعد از طی دو کیلومتر جاده خاکی به کوه شاه قنداب می رسید.

1397/02/13 نظرات 0 دیدگاه
پارک آبشارشهرضا

گردشگری:

پارک آبشارشهرضا

سیناخبر- احداث پارک آبشار با وسعت ۵۰۰ هزار متر مربع پس از بررسی ها و تحقیقات کارشناسانه ، مکان نمائی شده و از اواسط سال ۱۳۸۶ در دستور کار شهرداری قرار گرفت و عملیات احداث آن عملا آغاز شد و پس از گذشت کمتر از سه سال ، فاز اول آن افتتاح و به بهره برداری رسید.

1397/02/06 نظرات 0 دیدگاه
روستای امین‌آباد

گردشگری:

روستای امین‌آباد

سیناخبر- این روستا که از شمال به کوه «دُملا» و «سیاه کوه» و تنگه‌ای محدود به شهرستان «جرقویه»، از جنوب به کوه های زاگرس، از شرق به شهر «ایزدخواست» و از غرب به جاده «اسفرجان» منتهی می‌شود، مردمانی پارسی زبان و شیعه‌مذهب دارد.

1397/01/30 نظرات 0 دیدگاه
تصویر
Designed and Powerd by Afrang